Amerikai egyetemekre mennek a legjobb brit diákok Felsőoktatás
Eduline

Amerikai egyetemekre mennek a legjobb brit diákok

Egyre több brit éltanuló választ amerikai egyetemet, ugyanis még a legdrágább felsőoktatási intézményekben sem...

A Harvard. Vonzza a brit éltanulókat

Egyre több brit éltanuló választ amerikai egyetemet, ugyanis még a legdrágább felsőoktatási intézményekben sem magasabb a tandíj, mint Nagy-Britanniában, elsősorban a jól működő ösztöndíjrendszernek köszönhetően - írja a Guardian.

"Most, hogy a munkalehetőség nem garantált, még fontosabb szempont, hogy ne adóssággal kezdjük az életünket" - mondja Robert Ledniczky, aki idén kezdte tanulmányait a Harvardon.

A legjobb képességű diákok elvándorlásának hátterében nemcsak a brit tandíj 3000 fontról 9000-re emelt maximumösszege áll, hanem az is, hogy az USA-ban sokkal inkább az egyéni képességek fejlesztésére koncentrálnak, legalábbis több brit egyetemi vezető így gondolja. A megemelt tandíj miatt 2012-ben 8,7 százalékkal kevesebben jelentkeztek a brit felsőoktatásba, mint egy évvel ezelőtt. Erről itt olvashattok.

 

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.