Íme, a leggyakoribb helyesírási hibák Felsőoktatás
Eduline

Íme, a leggyakoribb helyesírási hibák

A vizsgákon nem csak a tananyagra érdemes figyelni, számos diák a helyesírási hibák miatt kap rosszabb jegyet az...

A vizsgákon nem csak a tananyagra érdemes figyelni, számos diák a helyesírási hibák miatt kap rosszabb jegyet az érettségin vagy az egyetemi vizsgákon. A Huffington Post közzétette a leggyakoribb tévesztéseket.

A hibák negyven százaléka egyszerű elírás, ezeket a szöveg ellenőrzésével könnyen ki lehetne küszöbölni. Sok tanulónak a vesszőkkel gyűlik meg a baja, a hibák tíz százaléka a mondatok rossz tagolásából fakad.

Bár az érettségin már illene egész mondatokban fogalmazni, sokan nem képesek erre, és vagy az alany, vagy az állítmány hiányzik rendszeresen a mondataikból, ezáltal érthetetlenné válik a szöveg. A félbehagyott gondolatmenetek is problémásak, szintén gondot okoznak az értelmezésben.

Végül, de nem utolsó sorban az egyszerű fogalmazás sem a diákok erőssége: sokan túlságosan terjengősen fejtik ki véleményüket; nekik valószínűleg csak a megfelelő karakterszám elérése lebeg a szemük előtt, de a lényeget kispórolják a mondandójukból. A leggyakoribb magyar helyesírási hibákról itt olvashattok bővebben.

Sajtó-helyreigazítási pert nyert az Eduline, csak az lehet igazgató, akinek a tankerület engedélyezi - mutatjuk a hét legfontosabb híreit Közoktatás Gál Luca

Sajtó-helyreigazítási pert nyert az Eduline, csak az lehet igazgató, akinek a tankerület engedélyezi - mutatjuk a hét legfontosabb híreit

A legtöbb magyar egyetemista, aki külföldön tanul, nem akar hazajönni. Minden fontos érettségis információ egy helyen. Így lehet kijátszani a rendszert és meghosszabbítani a tavaszi szünetet. Mostantól csak azok a pedagógusok jelentkezhetnek intézményvezetői képzésre, akiknek azt központilag engedélyezik.