Rengeteg változás történt az elmúlt években azokon az egyetemeken, ahová egyre több külföldi hallgató iratkozik be.
Rengeteg változás történt az elmúlt években azokon az egyetemeken, ahová egyre több külföldi hallgató iratkozik be. A különböző kulturális háttérrel rendelkező, különféle nyelveket beszélő diákok rohama átalakította a képzéseket, a tanári kart és a diákéletet is – írja a The China Post.
A lap az Indiana Universityt hozza példának, ahol öt évvel ezelőtt még alig kilencven külföldi hallgató tanult, számuk pedig mára 2200-ra nőtt – az összlétszám 15 százalékát teszik ki. A legtöbben Kínából érkeznek tanulni az Egyesült Államokba, országszerte 23 százalékkal nőtt az arányuk egyetlen év alatt.
A kormány számításai szerint a hallgatói mobilitás fellendíti az amerikai gazdaságot, mivel bizonyos egyetemeken akár háromszor annyit is kell fizetnie a más országokból – vagy akár más államokból – érkező diákoknak egyetlen szemeszterért, mint a helyieknek. A már említett Indiana Universityn például előbbieknek 7 millió forint az éves tandíj, utóbbiaknak viszont „csupán” 2,2 millió forint.
Az egyetemek többségén a vezetés hamar felismerte, hogy bővíteni kell a szolgáltatásokat: így már évek óta intenzív nyelvoktatást, mentálhigiénés és egyéb tanácsadást is igénybe vehetnek a külföldi hallgatók a campusokon. Elárasztják az amerikai egyetemeket a külföldi diákok – összefoglalónkat itt olvashatjátok.