Így spórolhattok az új szemeszterben: öt tipp egyetemistáknak Felsőoktatás
Eduline

Így spórolhattok az új szemeszterben: öt tipp egyetemistáknak

Hogyan spórolhattok az albérleten, a tankönyveken, hol szerveznek ingyenes programokat, és mivel válthatjátok ki a tömegközlekedést?

Menza, kifőzde, otthoni főzés

Próbáljatok meg minél több étkezést otthon, házilag megoldani, de ha mégis elmennétek valahová ebédelni, olvassátok el ajánlóinkat, amelyekben olcsó menzákat és éttermeket mutattunk be: a Corvinus-ELTE BTK-ELTE ÁJK háromszögben található étkezdékről készült első cikkünket itt, a másodikat itt olvashatjátok el. A BME és az ELTE lágymányosi campusához közeli olcsó éttermekről, menzákról itt olvashattok, az Óbudai Egyetem VIII. kerületi campusa körül található étkezdékről itt, az Üllői úti kínálatról pedig itt találtok infókat. A 300 forintos pizzaszeletek titkát itt árultuk el.

Olcsóbb lakhatás

Ha albérletben laktok, érdemes utánajárnotok az egyetemnél, főiskolánál, hátha a szemeszter végén felszabadultak kollégiumi helyek. Amennyiben erről lecsúsztatok, akkor is tartsátok nyitva a szemeteket, hátha találtok egy olcsóbb albérletet, vagy össze tudtok költözni pár ismerőssel.

Spóroljatok a tankönyveken

Első utatok vigyen az egyetemi könyvtárba, majd pedig a közelben lévő közkönyvtárak készletét nézzétek át. Csak ezután kezdjetek el saját példány után kutatni, próbáljátok meg digitálisan vagy használtan, antikváriumból vagy online piactérről beszerezni, esetleg egy csere-bere oldalon keresgéljetek. A Múzeum körúton, az ELTE Bölcsészettudományi Karával szemben rengeteg antikvárium sorakozik. Részletes összeállításunkat itt olvashatjátok.

Pattanjatok bringára

Nincs is jobb apropó arra, hogy bringára váltsatok, mint a tavasz. A BKV-bérlet diákigazolvánnyal havi 3450 forint, ezzel szemben már 10-20 ezer forintért találtok jó városi bringákat, a kellékekre (lakat, csengő, lámpák) néhány ezer forintot kell szánnotok. Valamivel nagyobb kötöttséget jelent, viszont nem kell aggódnotok a bringátok miatt, ha a Bubit használjátok. Itt az éves bérlet 12 ezer forintba, a féléves pedig 8 ezer forintba kerül. A Bubiról és a városi biciklizés további részleteiről itt olvashattok.

Járjatok ingyenes programokra

Nem kell bezárkóznotok a szobátokba csak azért, mert nem költhettek vagyonokat a szórakozásra. A legtöbb múzeumba bizonyos napokon ingyen vagy féláron mehettek, és a színházjegyen is spórolhattok. Ingyenes filmfesztiválról, lemezbemutatóról, és további izgalmas februári programokról itt írtunk.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.