Hétfő délután vitázik a parlament az oktatási törvénycsomagról: többek közt ekkor derül ki, hogy a felsőoktatási intézményekben bevezetik-e a kancellári rendszert, és önálló lesz-e a Testnevelési Egyetem (TE).
Ha a TE kiválna a Semmelweis Egyetemből, egy új, fővárosi székhelyű, állami felsőoktatási intézmény születne, amely magában foglalná az Országos Sportegészségügyi Intézet egyes, nem betegellátást végző egységeit, valamint a sporttudományhoz és sportegészségügyhöz kapcsolódó kutatási tevékenységeket is.
Jönnek a kancellárok?
Ahogyan arról korábban beszámoltunk, Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter nemrég sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a kormány a felsőoktatási törvény módosítását kezdeményezi; a változtatással szeptembertől a kancellári rendszert is bevezetnék. A kancellári rendszer a felsőoktatási intézmények gazdasági menedzsmentjét és a gazdálkodás irányítását érinti, a módosítás értelmében pedig visszaáll az a rend, hogy a szenátus választja meg a rektorjelöltet, akit a miniszteren keresztül az államfő hagy jóvá.
A felsőoktatási törvény módosításának ötlete már több szervezetnél is kiverte a biztosítékot, legutóbb az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés és a Magyar Rektori Konferencia fejezte ki aggodalmát a salátatörvény miatt. Az új felsőoktatási törvényről szóló cikkeinket itt találjátok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |