Hoffmann Rózsa: röghöz kötésről beszélni "demagógia" Felsőoktatás
eduline/mti

Hoffmann Rózsa: röghöz kötésről beszélni "demagógia"

Antidemokratikus fordulat készül a felsőoktatásban, egy szűk elit kiváltsága lesz az egyetem – mondta Osztolykán Ágnes...

Antidemokratikus fordulat készül a felsőoktatásban, egy szűk elit kiváltsága lesz az egyetem – mondta Osztolykán Ágnes LMP-s képviselő hétfőn a kormány felsőoktatási terveiről.

Hozzátette: a kormány 29 milliárd forintot akar spórolni a felsőoktatáson, de ennyiért nem érdemes elvenni a diákok diploma iránti reményét, az  LMP elutasítja a tandíjat és a röghöz kötést. Szerinte megvan az esélye annak, hogy az egyetemi hallgatók után a főiskolások, a gimnazisták vagy az általános iskolások, illetve azok szülei is tiltakozni fognak.

Hoffmann Rózsa „demagóg szólamok hangoztatásának” nevezte a képviselő felszólalását, az oktatási államtitkár szerint a számítások azt mutatják, hogy tíz év múlva a korosztályba tartozók legalább 30 százaléka diplomás lesz, a kormány pedig még nem döntött a keretszámokról. Hoffmann Rózsa szerint „rendszerető politikus” nem a lázadás mellett emel szót, röghöz kötésről beszélni pedig demagógia.

"Elveszik a lehetőséget a normális sportolástól" - a szülőknek és a diákoknak is teli a hócipője a mindennapos testneveléssel Közoktatás Székács Linda

"Elveszik a lehetőséget a normális sportolástól" - a szülőknek és a diákoknak is teli a hócipője a mindennapos testneveléssel

Míg a mindennapos testnevelésre vonatkozó szabály szigorításával a kormány a gyerekek egészségét kívánta erősíteni, a szülők szerint a hatás éppen ellentétes: a diákok kimerülnek, frusztráltak lesznek, és lassan elidegenednek a mozgástól a heti öt iskolai testnevelés miatt, amik közül tavaly óta már csak a versenysportolók hagyhatnak ki kettőt.