A hét hírei: a megszűnő szakoktól az olcsó nyaralásig Felsőoktatás
Eduline

A hét hírei: a megszűnő szakoktól az olcsó nyaralásig

Beszámoltunk arról, hogy milyen szakok szűnnek meg 2016-ra. Megnéztük, milyen lesz a középszintű szóbeli érettségi, és milyen ponthatárokra számíthattok a legnépszerűbb képzéseken. Bemutattuk a legmenőbb nyári táborokat, tippeket adtunk az olcsó nyaraláshoz, és összefoglaltuk a nyári diákmunkával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat. A hét hírei és cikkei.

A legfontosabb fejlemény a héten: több tucat szaknak járt le az ideje

Több tucat szak szűnik meg 2016-ra

Megjelent a a 2016/2017-es tanévre érvényes jegyzék a felsőoktatásban szerezhető képesítésekről, több alap-, mester- és osztatlan szak szűnik meg, és átalakul a felsőoktatási szakképzések rendszere is. A megszűnő és új alapképzésekről itt, a kivezetésre kerülő mester- és osztatlan szakokról itt, a felsőoktatási szakképzések új rendszeréről pedig itt olvashattok.

Ilyen lesz a középszintű szóbeli érettségi

Hány pontot lehet szerezni? Hogyan kaphattok ötöst, és mivel lehet elrontani a feleletet? Milyen legális puskákat használhattok? A legfontosabb tudnivalókat a középszintű szóbeli érettségiről itt találjátok.

Így hozzák helyzetbe a közszolgálati egyetemet

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) olyan szakokat is indíthat majd, amelyeket a Magyar Akkreditációs Bizottság (MAB) korábban nem engedélyezett. A részleteket itt olvashatjátok.

Államtudományi képzést is csak az NKE indíthatna: a Dékáni Kollégium szerint ez elfogadhatatlan.

Milyenek lesznek a ponthatárok a felvételin?

Egy adott szak ponthatárát csak megtippelni lehet,  a tavalyi, illetve az első helyes jelentkezők száma, illetve a 2014-es bekerülési limit alapján. A legnépszerűbb szakokon várható ponthatárokról itt találjátok a részleteket.  

Itt pedig arról olvashattok, hogy milyen feltételekkel kaphattok állami ösztöndíjat.

80 iskolában szűnik meg a gimnáziumi képzés

Ezekben a jelenleg vegyes intézményekben később csak szakképzés folyik majd, a Nemzetgazdasági Minisztérium felügyelete alatt, a gimnáziumi képzés teljesen megszűnik. 31 iskola olyan térségben van, ahol nincs másik gimi.

Itt a nyár

Június 15-én véget ér a 2014/2015-ös tanév, és kezdődik a nyári szünet. A napközis vagy ottalvós, nyelvi, képzőművészeti és médiatáborok árairól itt olvashattok, a legjobb szabadstrandokat pedig itt találjátok.

A legmenőbb programozói táborokról itt olvashattok. A Studium Generale ingyenes érettségi-előkészítő nyári táborára június 14., éjfélig jelentkezhettek.

Itt találjátok cikkünket az olcsó utazási és szálláskeresési módokról.

Arról, hogy hogyan vállalhattok munkát a nyári szünet alatt, itt olvashattok. Arról, hogy mennyit kereshettek a diákmunkával, itt találtok információt.

A hallgatók harmada kivándorolna

Minden harmadik egyetemista és főiskolás azt tervezi, hogy hosszabb időre külföldre költözik, de még többen szeretnének pár hétig vagy hónapig egy másik országban dolgozni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.