7110 forintot kell fizetniük azoknak a diákoknak, akik nem kerülnek be az egyetemre Felsőoktatás
Eduline

7110 forintot kell fizetniük azoknak a diákoknak, akik nem kerülnek be az egyetemre

Aki érettségi után nem kerül be egyetlen felsőoktatási intézmény nappalis képzésére sem, és munkát sem vállal, annak gondoskodnia kell a tb-járulékának megfizetéséről.

Aki nincs sem tanulói, sem pedig hallgatói jogviszonyban egy intézménnyel, de még munkája sincs, magának kell fizetnie a tb-járulékát, melynek idei összege 7110 forint.

A fizetést illetően a diákigazolvány érvényességi idej a mérvadó, tehát ha most leérettségiztek, de nem vesznek fel nappali tagozatos képzésre, és munkát sem vállaltok, október 31-ig élvezhetitek a jogviszonnyal járó előnyöket.

Ezután 45 nap türelmi idő után kell először utalni a NAV számlájára. Azoknak is maguknak kell gondoskodni erről, akik esti vagy levelező rendben tanulnak.

Nem kell fizetnetek, ha álláskeresési támogatásra vagytok jogosultak, esetleg gyermekgondozási díjra vagy gyermeknevelési támogatásra. Elméletileg van lehetőség az önkormányzattól kérni, vállalják át a fizetési kötelezettséget, de ezt minden esetben külön bírálják el.

Nem kell fizetnie a járulékot annak a hallgatónak, akinek élő hallgatói jogviszonya van, de passzív félév miatt szünetelnek a tanulmányai.

Így változnak a felvételi pontszámítási szabályai 2017-ben

Elstartolt a 2017-es felvételi, és az idén is változik néhány pontszámítási szabály. Íme, így kalkulálhattok a pontjaitokkal, ha alap- vagy osztatlan szakra jelentkeztek. 1. lépés: a tanulmányi pontszám Először a középiskolai bizonyítványotokat kell elővennetek (ha végzősök vagytok, gondoljátok át, milyen jegyekre számíthattok év végén, és azzal számoljatok - ha változnak az eredmények, májusban újra kalkulálnotok kell).