Ez a bajuk a felsőoktatással a diákoknak – friss felmérés Felsőoktatás
Eduline

Ez a bajuk a felsőoktatással a diákoknak – friss felmérés

Az amerikai diákok fele elég sötéten látja a felsőoktatás jövőjét: a legtöbben úgy vélik, a tandíjak túl magasak, és...

Az amerikai diákok fele elég sötéten látja a felsőoktatás jövőjét: a legtöbben úgy vélik, a tandíjak túl magasak, és hiába szereznek diplomát, nem térül meg a hatalmas befektetés – derül ki a Northeastern University felméréséből.

A válaszadók többsége egyetértett azzal, hogy a felsőoktatásnak változnia kell, ha versenyképes akar maradni – sokan elítélik viszont mostanában terjedő online oktatást, mert meggyőződésük, hogy az interneten követett órák nem olyan hasznosak, mint a hagyományos előadások.

A válaszadók kétharmada szerint a forrásmegvonások miatt máris esni kezdett az amerikai egyetemek színvonala, és négyből öt diák azt szeretné, ha az állam újra több pénzt fektetne a felsőoktatásba. 

Tízből kilenc hallgató úgy véli, a magas költségek jelentik a legnagyobb visszatartó erőt, sokan ezért nem szereznek diplomát. A diákok háromnegyede szívesen önkénteskedne valahol az egyetem alatt, ha cserébe elengednék a tandíj egy részét. A külföldi diákok magas tandíjától remélnek felemelkedést az intézmények? Összefoglalónkat itt olvashatjátok.

 

Kínai, japán, koreai, finn, svéd vagy katalán - ilyen ritka idegen nyelvek közül is válogathattok az ország legjobb középiskoláiban Közoktatás Székács Linda

Kínai, japán, koreai, finn, svéd vagy katalán - ilyen ritka idegen nyelvek közül is válogathattok az ország legjobb középiskoláiban

Az angol mellé a legtöbben a németet választják második idegen nyelvként, hiszen a magyarországi középiskolák többségében csak ezt, vagy esetleg franciát, spanyolt vagy olaszt lehet. Vannak azonban olyan intézmények is, ahol ritkább idegen nyelveket is tanítanak, például oroszt, kínait, japánt vagy koreait. Megnéztük, milyen ritka idegen nyelvek közül válogathattok az ország legjobb középiskoláiban.