Élelmes kínai egyetemisták néhány óra alatt megkeresik a lakbérre valót Felsőoktatás
Eduline

Élelmes kínai egyetemisták néhány óra alatt megkeresik a lakbérre valót

Egyre több Ausztráliában tanuló kínai diák fedezi tanulmányai költségeit a kereskedelem egy speciális formájával.

Dajgunak hívják azokat a kínaiakat, akik egy másik országban élnek, és magánszemélyként mindenféle, Kínában nem kapható dolgot árulnak az otthon maradtaknak. Ausztrália és Kína között ez a fajta kereskedelem egyre nagyobb üzlet.

A BBC riportjában bemutat egy 24 éves hallgatót, aki már két éve foglalkozik hasonlóval. Ő mindenféle speciális ausztrál terméket küld hazájába, ahol nagyjából 300 ügyféllel áll kapcsolatban. A vevőket a WeChat nevű applikáció segítségével szervezi be.

 

Ausztráliában nagyjából 40 ezer dajgu tevékenykedik, főleg diákok. Nem csak a menő, prémiumnak számító márkák kelendőek, de az olyan hétköznapi dolgok is, mint a babaétel. Utóbbi főleg 2008 óta népszerű, miután kínában sok gyerek meghalt, több százezer pedig megbetegedett a melaninnal fertőzött tápszertől. Azóta a tehetősebbek import termékeket keresnek a gyereküknek.

A riportban megszólaló másik diák társaival együtt már egy raktárat is bérel, annyi a megrendelés. Szerinte sokkal könnyebb munka ez suli mellett, mint mondjuk pincérkedni, és még jobban is hoz a konyhára. Napi néhány óra munkával így simán megkeresik a lakbérüket.

Diákmunkát kerestek? Itt nézzetek körül.

 

Viking tanulmányok vagy olasz gasztronómiai képzés – különleges diplomák Európából Felsőoktatás Rodler Lili

Viking tanulmányok vagy olasz gasztronómiai képzés – különleges diplomák Európából

Bennetek is felmerült a vágy, hogy hivatásos, sőt mi több diplomás viking szakértők legyetek? Esetleg mindenetek a videójátékozás, és szívesen fejlesztenétek a játékokat, mint diplomás videójáték-fejlesztő? Különleges egyetemi órákkal már sokkal találkoztunk, de azokhoz hasonló képzésekkel, amik a végén hivatalos papírt is adnak, már kevesebbel. Pedig több ilyen intézmény is van Európában.