El akarta lopni a vizsgalapokat két diák, leleplezték őket Felsőoktatás
Eduline

El akarta lopni a vizsgalapokat két diák, leleplezték őket

A Mission Impossible egyik jelenetét játszotta el, de az akció meghiúsult.

A University of Kentucky egyik campusán történt az eset még a hét közepén. A hajnali órákban egy diák az épület szellőzőrendszerében kúszva ért el a statisztika dolgozatokhoz.

A 21 éves hallgató, miután bejutott az irodába, kinyitotta az ajtót egy másik diáknak.

Az akció egy banánhéjon csúszott el. Az egyetem egyik oktatója ugyanis éjszakába nyúlóan dolgozott, és épp kiment némi vacsoráért, amikor a két diák behatolt a dolgozatoknak helyt adó irodába. Pechükre az oktató visszatértekor tettenérte a diákokat.

Az oktató nem kegyelmezett a srácoknak, kihívta a rendőrséget, így most betörés vádjával nyomoznak ellenük. Egyikük ráadásul bevallotta, tavaly ősszel már ellopott egy tesztet az épületből, de azt nem osztotta meg évfolyamtársaival.

(NYTimes)

Iskolák tucatjában kezdődik 7:15-kor a tanítás - brutális órarendekkel szembesültek a diákok a tanév első napjaiban Közoktatás Székács Linda

Iskolák tucatjában kezdődik 7:15-kor a tanítás - brutális órarendekkel szembesültek a diákok a tanév első napjaiban

Sok helyen még órarend sincs, ahol viszont van, ott sok esetben sokkoló óraszámokkal kellett szembesülniük a tanulóknak és a szüleiknek is. Részben a mindennapos testnevelés miatt iskolák tucatjaiban indul a tanítás 0. órával, ami után a diákok még 6-7-8, esetenként, felsőbb évfolyamokban akár 9 órát is végigülnek.