Durva egyetemi szertartásba halt bele egy elsőéves hallgató - ki a felelős? Felsőoktatás
Eduline

Durva egyetemi szertartásba halt bele egy elsőéves hallgató - ki a felelős?

Nem vállalja a felelősséget a Florida A&M University a beavatási szertartásokért – adta hírül a Huffington Post.

Florida A&M University: nem foglalkozik az egyetem a brutálisan megvert diák halálának ügyével

Nem vállalja a felelősséget a Florida A&M University a beavatási szertartásokért – adta hírül a Huffington Post.

Az egyetemen tavaly novemberben vesztette életét egy elsőéves hallgató az intézmény zenekarának durva rituáléja után. Robert Championt egy fellépés után úgy megverték a társai, hogy a kórházban már nem tudták megmenteni az életet.

Az egyetem vezetői szerint az intézmény oktatói semmiről nem tehetnek. „A diák a zenekar egyik vezéregyénisége volt, tudnia kellett volna, hogy mi készül, és megtagadni a részvételt a beavató szertartáson” – olvasható a nyilatkozatban. A rektor ennek ellenére már korábban bejelentette lemondását, összefoglalónkat itt olvashatjátok.

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.