Rossz hír a BME-nek: az ELTE rábólintott a gazdasági kar integrációjára Felsőoktatás
Eduline

Rossz hír a BME-nek: az ELTE rábólintott a gazdasági kar integrációjára

Harminchat igen, hat tartózkodás mellett, ellenszavazat nélkül bólintott rá a Műegyetem gazdasági karának integrálására az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) szenátusa - írja az ELTE Online.

Az ELTE Online tudósítása szerint "a megszavazott változat azt tartalmazza, hogy az ELTE Szenátusa támogatja a fenntartó azon kezdeményezését, hogy a BME GTK az általa gondozott képzési feladatokkkal, szakokkal együtt 2017. augusztus 1-től Gazdaságtudományi vagy Gazdálkodástudományi Karaként az ELTE részeként működjön tovább a BME jogutódjaként, a közalkalmazotti és a hallgatói jogviszonyokkal együtt".

Az egyetemi hírportál szerint Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja a hétfői szenátusi ülésen úgy fogalmazott: a jelenlegi helyzet azt idézi föl, amikor egy másodpercnyi ideje volt csak végiggondolni, hogy felszáll-e egy gyönyörű nő után egy buszra – nem tette, és talán még hosszú ideig bánni is fogja.

Mezey Barna rektor hozzátette: több ELTE-s dokumentum, így például az intézményfejlesztési terv is amellett van, hogy az ELTE a gazdaságtudományok felé is bővítse portfólióját, így "elvi kifogásunk nem lehet a GTK csatlakozása ellen, de természetesen az illendőséget, tapintatot figyelembe kell venni".

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) vezetői múlt heti közleményükben azt írták, "a BME egységének megőrzése a magyar felsőoktatásnak és az iparnak is alapvető érdeke", ezért az ELTE vezetését és szenátusától azt kérik, "hogy döntésüket, természetesen lelkiismeretük szerint, a fentiek mérlegelésével hozzák meg".

Ahogy arról korábban beszámoltunk, az oktatási államtitkárság múlt hétfőn közleményben közölte: kezdeményezik, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi kara 2017-től augusztus 1-jétől az ELTE részeként működjön tovább.

Mint írták, álláspontjuk szerint a jelenlegi helyzet nem teszi lehetővé, hogy a kar és az egyetem az oktatási-kutatási értékek és hallgatói érdekek sérelme nélkül működjön tovább, az egyetem a fenntartó kérése ellenére, az egyetemen belüli érdekeltekkel folytatott párbeszéd eredményként sem tudta megnyugtató módon rendezni a vitás helyzetet.