Diplomabotrány: rendőrök jelentek meg a Semmelweis testnevelési karán Felsőoktatás
Eduline

Diplomabotrány: rendőrök jelentek meg a Semmelweis testnevelési karán

Délután kettőkor rendőrök jelentek meg a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karán, ahol Lasztovicza...

Délután kettőkor rendőrök jelentek meg a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karán, ahol Lasztovicza Jenő fideszes politikus gyermekének diplomabotránya ügyében kora este még tartott Hamar Pál oktatási dékánhelyettes és Hrabacsik Mihályt, a tanulmányi osztály vezetője meghallgatása - írja a hvg.hu.

A hvg.hu úgy tudja, kedd délután kettő órakor a titkárnője hívta ki a levelezős hallgatóknak tartott előadásáról Hamar Pált, a TF oktatási dékányhelyettesét azzal, hogy a rendőrség keresi. Hamarnak pár perccel később a tanulmányi osztályvezetőt, Hrabacsik Mihályt is be kellett rendelnie az egyetemre. Az öt rendőr házkutatási paranccsal érkezett a karra, értesüléseink szerint civil autóval.  Azt az egyetemi források fél 7-kor is megerősítették, hogy a rendőrök még mindig a TF-en tartózkodnak.

A hírportál információi szerint a rendőrök a júliusban kirobbant diplomabotrány hivatalos iratain túl a személyes levelezés dokumentumait is begyűjtik. Holnap a TF-en összdolgozói értekezlet lesz, melyre a felfüggesztett dékán, Tóth Miklós és az egyetem rektora, Szél Ágoston is hivatalos. A teljes cikket a hvg.hu-n olvashatjátok el.

Központi írásbeli 2026: itt vannak a korábbi évek negyedikes feladatlapjai és megoldókulcsai matekból Közoktatás Kurucz Tünde

Központi írásbeli 2026: itt vannak a korábbi évek negyedikes feladatlapjai és megoldókulcsai matekból

2026. január 24. - bár még messzinek tűnik, de ezen a napon írják a nyolcosztályos gimnáziumba készülő negyedikesek is a központi írásbelit magyarból és matekból. Mivel a feladatsor szerkezetében nagyon hasonlít most is a korábbiakra, ezért mutatjuk az elmúlt három év feladatlapjait és megoldókulcsait matekból.