2012. április. 20. 12:48 Eduline Utolsó frissítés: 2012. április. 20. 12:47 Felsőoktatás

Budapest vonzza a legtöbb külföldi MBA-hallgatót a régióban

Budapest vonzza a legtöbb külföldi MBA-hallgatót a régióban, ez nemcsak a programok magas színvonalának, hanem a...

Budapest vonzza a legtöbb külföldi MBA-hallgatót a régióban, ez nemcsak a programok magas színvonalának, hanem a feltörekvő piacon szerezhető tapasztalatoknak is köszönhető - írta pénteki számában a Napi Gazdaság.

A Budapesti Corvinus Egyetem és a Közép-európai Egyetem (CEU) üzleti iskolájába már most többen jelentkeztek teljes idős MBA-képzésre, mint tavaly - írta a lap. 

Az intézmények ezt elsősorban a külföldi hallgatók növekvő érdeklődésével magyarázzák. Egy külföldi álláskereső sokkal jobban érvényesülhet egy jó hírű budapesti üzleti iskolában szerzett MBA-diplomával, mint ha ugyanezt egy másodvonalbeli amerikai egyetemen szerezné meg - mondta a lapnak Buzády Zoltán, a CEU Business School docense, az MBA-programok igazgatója. A lap szerint a magyar munkaerőpiacon kevés munkavállaló és munkaadó gondolkozik e képzési formában.

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását Közoktatás Székács Linda

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását

Ha még egyszer rosszat mernek mondani, akkor bajba kerülhetnek - ezt mondta az iskolaigazgató azoknak az általános iskolás diáklányoknak, akik négy évvel ezelőtt segítségért fordultak hozzá egy őket fogdosó, iskolai foglalkozáson jelenlévő férfi miatt. Az ügyben szeméremsértés miatt indult eljárás, és bár a bíróság szerint az iskola hárított, a tankerület ma már máshogy vélekedik.