2012. július. 23. 21:05 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 23. 21:05 Felsőoktatás

Botrány a TF-en: vizsgálatot rendelt el a Semmelweis rektora

Azonnali belső vizsgálatot rendelt el Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora a fideszes Lasztovicza Jenő fiának...

Azonnali belső vizsgálatot rendelt el Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora a fideszes Lasztovicza Jenő fiának diplomáját érintő cikk miatt.

A hvg.hu hétfőn azt írta, hogy befolyással üzérkedés, többrendbeli közokirat-, illetve magánokirat-hamisítás gyanújával tettek feljelentést ismeretlenek a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának (TF) idei diplomaosztóján történtekkel kapcsolatban a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK), az egyik érintett hallgató pedig egy sportügyekben illetékes fideszes politikus, Lasztovicza Jenő fia.

A Semmelweis Egyetem közleményében azt írta: intézményük a hvg.hu hírportál Botrány a TF-en:.. című írásában említett feljelentésről hivatalos tájékoztatást mostanáig nem kapott. Ennek ellenére "a cikkben megfogalmazott állítások súlyosságára való tekintettel" a rektor azonnali belső vizsgálatot rendelt el, amelynek eredményéről a nyilvánosságot tájékoztatni fogja - olvasható a kommünikében.

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.