Áder megszólalt a CEU-val kapcsolatban Felsőoktatás
Eduline

Áder megszólalt a CEU-val kapcsolatban

Nem merte kijelenteni, hogy Budapesten marad a CEU.

„Bízom abban, hogy a megbeszélések hamarosan lezárulnak” – mondta a Hír TV-nek Áder János államfő, arra azonban nem válaszolt, hogy bizakodó-e a Közép-európai Egyetem Magyarországon maradásával kapcsolatban.

Áder János köztársasági elnökként aláírta a lex CEU néven elhíresült törvényt, ami ellehetetlenítheti az egyetem budapesti működését.

A héten állítólag megszületett a válaszlevél az ügyben indult kötelezettségszegési eljárásra. A Brüsszelbe küldött levélben a magyar kormány arról tájékoztat, hogy nem módosítják a jogszabályt.

Megvannak a 2025-ös kompetenciamérés eredményei Közoktatás Kurucz Tünde

Megvannak a 2025-ös kompetenciamérés eredményei

Úgy néz ki, megállt a romló tendencia, mert idén több tárgyból több évfolyamon is országos szinten magasabb átlagpontszámot értek el a diákok. Az Eduline tud olyan középiskoláról, ahol a tanulók a tesztnél a ChatGPT-t is használták.