A felsőoktatás is rosszul járna a kényszernyugdíjazással
Az oktatási államtitkárság szerint a felsőoktatásban a minősített oktatók tömeges nyugállományba küldése komoly hiányt...
Az oktatási államtitkárság szerint a felsőoktatásban a minősített oktatók tömeges nyugállományba küldése komoly hiányt okozna, ami ellentétes a felsőoktatás-politika minőségközpontúságával.
Az államtitkárság közleményében kiemelte: a költségvetés tervezetében a kormány "konzervatív javaslattal élt" a 62 éves kort betöltők nyugdíjazásával kapcsolatban, amelyről jelenleg egyeztetések folynak, modellszámítások készülnek. További tárgyalások során fog eldőlni, hogy a közszféra mely szegmenseire és milyen módon lesz érvényes a 62 éves nyugdíjkorhatár feletti munkavállalás lehetőségének megszüntetése.
A köznevelési rendszerben - mint ahogyan több ízben jelezték - a nyugdíjazásokat a gyermeklétszám csökkenésével arányosan fogják megoldani. Jövőre több mint négyezer most még aktív pedagógus lesz nyugdíjas korú - tájékoztatott az oktatási államtitkárság.
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter múlt csütörtökön, a 2013-as költségvetésről tartott sajtótájékoztatóján beszélt arról, hogy az önkormányzati, oktatási és egészségügyi reform nyomán jövőre 250 ezer közalkalmazott tér vissza a központi állami körbe, és a 62 év felettiekre a kormány elrendeli a kötelező nyugdíjba vonulást, így 10-11 ezer fővel csökken a közszféra állománya, amiből mintegy 20 milliárd forintos megtakarítás származik.