A Nyugati téren és a Szalay utcában tüntetnek a röghöz kötés ellen Felsőoktatás
Eduline

A Nyugati téren és a Szalay utcában tüntetnek a röghöz kötés ellen

„Nem kérünk a hallgatói szerződésből” címmel hirdet demonstrációt hétfőre a Fiatalok Magyar Hangja – Szolidaritás...

Transzparensek a HÖOK múlt októberi tüntetésén. Most egy másik csoport szervez tüntetést a hallgatói szerződések ellen

„Nem kérünk a hallgatói szerződésből” címmel hirdet demonstrációt hétfőre a Fiatalok Magyar Hangja – Szolidaritás Ifjúság. A szervezők így akarnak tiltakozni az ellen, hogy a kormány törvényben szabályozná az államilag finanszírozott formában tanulók kötelező belföldi munkavállalását.

„Felháborítónak tartjuk, hogy a jogalkotók úgy hoznak rendeleteket és törvényeket, hogy nincsenek tisztában az általuk megalkotott alaptörvénnyel sem” – olvasható az esemény Facebook-oldalán.

A tüntetés július 9-én, délután háromkor, a Nyugati téren kezdődik, a demonstrálók onnan vonulnak át az oktatási államtitkárság Szalay utcai épületéhez, ahol – terveik szerint – Hoffmann Rózsa oktatási államtitkárnak adják át petíciójukat.

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők Közoktatás Kurucz Tünde

Nem feltétlen gyakornok kategóriában kezdenek az óvodai nevelők

Középfokú, technikusi képzettséggel, Pedagógus I. kategóriában, bruttó 654 ezres óvodapedagógusként is kezdhetnek az óvodai nevelők – derült ki az Oktatási Hivatal szerkesztőségünk részére küldött válaszából. Ehhez képest a frissen végzett diplomás óvodapedagógusok gyakornokként állhatnak munkába, ha nem volt korábban legalább 6 éves munkaviszonyuk.