Nyolc helyett öt félév alatt szerezhetnek ápolói diplomát a technikumból érkezők a győri egyetemen Felsőoktatás
Székács Linda

Nyolc helyett öt félév alatt szerezhetnek ápolói diplomát a technikumból érkezők a győri egyetemen

Beszámítják a középiskolai szakmai gyakorlatot és egyes tantárgyakat.

Rövidebb idő alatt szerezhetnek ápoló diplomát a technikusi képzésből érkezők a Széchenyi István Egyetemen - derül ki az egyetem lapunknak küldött közleményéből.

Ebben azt írják, hogy az egyetem fenntartásában működő Szent-Györgyi Albert Egészségügyi és Szociális Technikum és Szakképző Iskola okleveles általános ápoló végzettségű tanulók nyolc helyett öt félév alatt teljesíthetik az ápolás és betegellátás alapszak ápoló szakirányát a győri felsőoktatási intézményben, mivel a két intézmény összehangolta a mintaterveit.

A rövidetett képzés annak köszönhető, hogy egyes elvégzett középiskolai tantárgyakat kreditként számolnak el. A beszámított tárgyak közé tartozik az egészségügyi terminológia, az egészségkultúra, az elsősegélynyújtás, az egészségügyi etika, a szülészet-nőgyógyászat, a csecsemő- és gyermekgyógyászat, a neurológia, a pszichiátria, a geriátria és krónikus ellátás, a kisklinikumok, a közösségi ellátás, valamint a választható tantárgyak közül a hospice-ellátás és a szociológia.

De beszámítják a középiskola alatt végzett gyakorlatot is, így az ápolás és betegellátás ápoló szakirányán tanuló diákoknak az utolsó félévükben nem kell szakmai gyakorlatot végezni.

"A több évtizedes szakmai és oktatói tapasztalatom birtokában nyugodt szívvel állítom, hogy a rövidített képzéssel az oktatás minősége egyáltalán nem csökken. A tantervek összehangolása mellett ennek garanciája az is, hogy az elfogadott tantárgyak többségében az oktatók is ugyanazok a technikumban és az egyetemen” – mondta ezzel kapcsolatban Zborovján Ferencné mesteroktató.