Afrikai táncosokkal és dudálásra felszólító táblákkal is tüntetnek a kecskemétiek az NJE alapítvány eltűnt pénze miatt Felsőoktatás
Gál Luca

Afrikai táncosokkal és dudálásra felszólító táblákkal is tüntetnek a kecskemétiek az NJE alapítvány eltűnt pénze miatt

Kreatív ötletekkel álltak elő Kecskeméten, hogy kifejezzék felháborodásukat az egyetem alapítványának befektetési botránya ügyében.

Kedd reggel három kecskeméti körforgalomban is aktivisták álltak „Ha dühít, hogy eltűnt 127,5 milliárd Ft, dudálj!” feliratú táblákkal, hogy az MNB-botrány kapcsán véleménynyilvánításra buzdítsák a város lakóit — számolt be róla a KecsUP Hírek.

Mint ismert, az Állami Számvevőszék szerint a Neumann János Egyetemért Alapítvány felelőtlen gazdálkodást folytatott és kockára tettt 127 milliárd forint közpénzt.

Így vált köddé mintegy 130 milliárd forint a kecskeméti Neumann János Egyetemen

A demonstrációról felvétel is készült:

A lap szerint a történet helyi politikai szálai is hangsúlyosak: a kuratóriumban és felügyelőbizottságban városi vezetők és Fidesz-közeli szereplők is ülnek.

A városban már több tiltakozás is volt, legutóbb a Szövetség a Hírös Városért Egyesület szervezésében, ahol a polgármester és az alpolgármester lemondását követelték. Bár a városvezetés ezeket politikai támadásnak tartja, a mostani demonstráció egyik szervezője, Szeitz Péter hangsúlyozta, hogy egy civil kezdeményezésről van szó, és fontos lenne, hogy a városvezetés végre belássa; ez nem pártpolitikai kérdés, hanem Kecskemét közös ügye.

Hogy kapcsolódnak ehhez az afrikai táncosok?

A tüntetések között az egyesület Facebook-oldalán egy követő által beküldött videó is megjelent: "A kecskeméti egyetem alapítványi botrányának híre már Afrikába is elért" felirattal:

 


„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk” Közoktatás Székács Linda

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk”

Dél-Amerikába Magyarországról körülbelül 12-15 óra utazással lehet eljutni. Van, aki egy ilyen útra sosem vállalkozik, míg mások már tizenévesen nekivágnak a világnak. Ágó jelenleg Paraguayban, Anna tíz évvel ezelőtt Brazíliában töltött egy teljes tanévet cserediákként. Az élményeikről az Eduline-nak meséltek.