Nyílt levelet küldött a HÖOK a gólyatáborok szervezőinek és a hallgatói képviselőknek Felsőoktatás
Kurucz Tünde

Nyílt levelet küldött a HÖOK a gólyatáborok szervezőinek és a hallgatói képviselőknek

A HÖOK választmánya pontokba szedte, mire kell figyelni a gólyatáborok szervezése során.

A szerkesztőségünk részére is eljuttatott nyílt levélből kiderült, hogy a közösségszervező munka egyik legfontosabb része, hogy a gólyatáborban és később az egyetemen mindenki számára biztosítsák a tiszteletteljes, támogató légkört, ezért pontokba szedte a HÖOK, hogy a gólyatáborok szervezése során mire kell figyelni a szervezőknek.

Gólyatábori botrányok

Ezek közül az első, hogy az emberi méltóság és a tiszteletteljes bánásmód semmilyen módon sérülhet a gólyatáborokban. Ha van olyan intézményi hagyomány, ami ezeket megsérti, azokat ki kell vezetni. Ha valaki ezt megszegi, és a hallgatói képviselő tudomására jut, akkor haladéktalanul járjanak el az ügyben.

Ezután kitértek arra is, hogy a szervezők ne tegyék kötelezővé a programokat a gólyáknak, hívják fel a figyelmüket arra a lehetőségre,  ha úgy érzik nem komfortos számukra a játék, akkor abban nem kell részt venniük.

Elvárjuk, hogy a rendezvény résztvevői, gólyatábor esetén a gólyák, megfelelően tájékoztatva legyenek arról, hogy kihez tudnak fordulni, amennyiben nem megfelelő bánásmódban van részük továbbá, hogy az illető, akihez fordulnak, a felmerülő problémákat megfelelő módon kezelje, feladatát pedig felelősségteljesen lássa el.

- írták, majd kitértek arra is, hogy a HÖOK Alapszabály részét képező Etikai Chartában foglaltak ismerete és betartása valamennyi hallgatói képviselőre nézve kötelező érvényű.

Ezután felhívták a szervezők és a képviselők figyelmét, hogy a pontokat szigorúan tartsák be, és ennek érdekében folyamatosan értékeljék és felügyeljék a gólyatáborok és egyéb hallgatói rendezvények szervezését, valamint lebonyolítását.

Az Etikai Chartával kapcsolatban pedig megjegyezték, hogy felülvizsgálják, és ennek kapcsán országos egyeztetést indítanak.

 

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk” Közoktatás Székács Linda

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk”

Dél-Amerikába Magyarországról körülbelül 12-15 óra utazással lehet eljutni. Van, aki egy ilyen útra sosem vállalkozik, míg mások már tizenévesen nekivágnak a világnak. Ágó jelenleg Paraguayban, Anna tíz évvel ezelőtt Brazíliában töltött egy teljes tanévet cserediákként. Az élményeikről az Eduline-nak meséltek.