Kihirdették a Károli Gáspár Református Egyetem új campusának nyertes pályázati tervét Felsőoktatás
eduline/os

Kihirdették a Károli Gáspár Református Egyetem új campusának nyertes pályázati tervét

A nyertest 42 iroda pályázata közül választották ki.

Ferencváros Ráday utca és Üllői út közé eső negyedében tervezik megépíteni Budapest új egyetemi campusát – osztotta meg az OS a Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatal közleményét.

A Magyarországi Református Egyház nyílt építészeti tervpályázatot írt ki a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) új, ferencvárosi campusának terveinek és tervezőjének kiválasztására.

A tervpályázaton szabadon indulhatott bármelyik magyar és európai uniós országbeli építésziroda. A zsűri végül 42 pályázat közül az Archikon Architects építésziroda tervét választotta ki.

A Markusovszky tér környezetében, a Kaltenberg-söröző egykori épületének és egy beépítetlen Üllői úti foghíjteleknek a felhasználásával tervezik megépíteni a campust, amit állami támogatásból és egyházi forrásokból fognak biztosítani.

Az új helyszín fog otthont adni az Állam- és Jogtudományi Kar, illetve a Pszichológiai Intézet képzéseinek, amelyeken egyidejűleg csaknem 2.500 hallgató folytathatja majd tanulmányait.

 

 

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen Felsőoktatás Székács Linda

Ötletük sincs a Harvardon tanuló külföldi hallgatóknak, mi történik, ha a Trump-kormány miatt nem tanulhatnak tovább az egyetemen

Hétezer fő. Körülbelül összesen ennyi hallgatónak és oktatónak kellene elhagynia a világ egyik legjobbnak vélt felsőoktatási intézményét, a Harvardot, ha a Trump-kormány beváltja a fenyegetéseit és a következő félévtől kezdve az egyetem nem fogadhat külföldi hallgatókat. A diákok szerint ez példa nélküli intézkedés lenne, a kérdéseikre pedig senki sem tudja a választ; talán még maga az amerikai jogrendszer sem. Érintett magyar hallgatókkal beszélgettünk.