QS: három magyar egyetem is a világ hatszáz legjobb felsőoktatási intézménye között van Felsőoktatás
Székács Linda

QS: három magyar egyetem is a világ hatszáz legjobb felsőoktatási intézménye között van

Megjelent a Quacquarelli Symonds legfrissebb nemzetközi egyetemi rangsora.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Tudományegyetem is nagyot javított. Mindhárom intézmény a világ hatszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé került a Quacquarelli Symonds legfrissebb nemzetközi egyetemi rangsorában.

A QS kedd éjszaka hozta nyilvánosságra a 2025-ös nemzetközi egyetemi rangsorát, amiben a világ mintegy 5600 felsőoktatási intézményeinek adataiból állították össze a legjobb 1500 egyetem listáját.

A 2025-ös rangsorba összesen tizenegy magyar intézmény került be. A helyezéseikről bővebben szerda reggel olvashattok az Eduline-on.

 

Iskolák tucatjában kezdődik 7:15-kor a tanítás - brutális órarendekkel szembesültek a diákok a tanév első napjaiban Közoktatás Székács Linda

Iskolák tucatjában kezdődik 7:15-kor a tanítás - brutális órarendekkel szembesültek a diákok a tanév első napjaiban

Sok helyen még órarend sincs, ahol viszont van, ott sok esetben sokkoló óraszámokkal kellett szembesülniük a tanulóknak és a szüleiknek is. Részben a mindennapos testnevelés miatt iskolák tucatjaiban indul a tanítás 0. órával, ami után a diákok még 6-7-8, esetenként, felsőbb évfolyamokban akár 9 órát is végigülnek.