Már a METU-n is tanulhatnak az e-sportról a hallgatók Felsőoktatás
Gál Luca

Már a METU-n is tanulhatnak az e-sportról a hallgatók

Egyre több figyelmet kap az e-sport a felsőoktatásban. Újabb egyetem indított kurzust az iparág megismerésére, de a jövőben akár a tárgy specializációjára is lehet majd jelentkezni.

„Level up: Exploring the World of Esports” néven indított angol nyelvű e-sport kurzust a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) Üzleti, Kommunikációs és Turisztikai Kara, olvasható az egyetem oldalán.

Az e-sport iránti növekvő érdeklődést mi sem mutatja be jobban, mint az, hogy már nem egy felsőoktatási intézményben foglalkoznak komolyabban a témával. Nemrég a BME jelentette be, hogy másodjára is elindítja a Bevezetés az e-sportba című óráját, most pedig a METU is bemutatta a saját kurzusát.

A METU ismertetése szerint a hallgatók olyan témákról tanulhatnak majd, mint az e-sport kialakulása és viszonyulása a hagyományos sportokhoz. Emellett itt is komoly hangsúlyt fektetnek a téma gazdasági aspektusaira, a lehetséges üzleti modellekre és a technológiai környezetre, a marketingstratégiák kialakítására, valamint szponzorációs lehetőségek megszerzésére is.

„A kurzust elvégző hallgatók tudása az e-sport mellett bármely, a sporttal kapcsolatos üzleti területen is hasznosítható lesz, legyen szó rangos sportrendezvények szervezéséről, szponzorációról vagy jogkezelésről”

- tájékoztat róla az egyetem. Továbbá azt is közzétették, hogy szeptembertől el szeretnék indítania a tárgy specializációját is, amelyre a külföldi, különösen az ázsiai országokból érkező hallgatók jelentkezését is várják, ahol az e-sport már most is nagyon elterjedt és népszerű.

 


„Vagy most fogunk össze, vagy szépen végignézzük, ahogy az egész rendszer leomlik” – óriási a sztrájkhajlandóság a pedagógusok között Közoktatás Palotás Zsuzsanna

„Vagy most fogunk össze, vagy szépen végignézzük, ahogy az egész rendszer leomlik” – óriási a sztrájkhajlandóság a pedagógusok között

A 2026-os béremelési tervezet hiányosságai és a rendszerben meglévő igazságtalanságok miatt mára már több mint 2400 oktatási dolgozó jelezte részvételi szándékát egy kétórás figyelmeztető sztrájkban a PDSZ felmérése alapján. A sztrájk nem csupán a bérekért folyna: a pedagógusok, segítő és technikai dolgozók szerint a rendszer működőképessége forog kockán.