A szegedi lett Magyarország legjobb pedagógusképző egyeteme Felsőoktatás
Székács Linda

A szegedi lett Magyarország legjobb pedagógusképző egyeteme

Világszinten 703 intézmény közül az 501-600. helyre sorolták.

Tavaly még nem szerepelt a Times Higher Educaion neveléstudományok és pedagógusképzések területi rangsorában a Szegedi Tudományegyetem, az idei friss rangsorban viszont az Eötvös Loránd Tudományegyetemet megelőzve az 501-600. debütált, ezzel Magyarország legjobb pedagógusképző egyeteme lett 2024-ben.

A szakterületi listában egyébként míg tavaly "csak" 655 intézményt rangsoroltak, idén már 703-at.

A világ legjobb pedagógusképző egyeteme a kaliforniai Berkeley lett. Ezt követi a

  • Stanford
  • a brit Oxfordi Egyetem
  • a szintén brit Cambridge-i Egyetem,
  • majd a Harvard.

Ahogy korábban már beszámoltunk róla, idén a THE összes részrangsorában szerepelnek magyar egyetemek, ráadásul nem is kevés. A műszaki és mérnökképzések területi rangsorában például nyolc magyar egyetem is szerepel, de jól teljesítettünk a fizika és természettudományok területén is, aminek részrangsorában hét magyar felsőoktatási intézmény szerepel.

Az összes magyar helyezést ebben a cikkünkben nézhetitek meg:

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő? Közoktatás Gál Luca

Felvételi kisokos: kinek való a két tanítási nyelvű gimnázium és a nyelvi előkészítő?

Idegen nyelven tanult tantárgyak, anyanyelvi tanárok, részben idegen nyelven tett érettségi vizsga, sőt akár díjmentesen megszerzett felsőfokú nyelvvizsga – mindez valós lehetőség azok számára, akik kéttannyelvű gimnáziumot vagy nyelvi előkészítő évfolyamot választanak. De vajon kinek való ez a képzési forma, és miben különbözik a „klasszikus” gimnáziumi oktatástól? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, hogy könnyebb legyen a döntés a pályaválasztás előtt álló diákoknak és szüleiknek.