Kirúgták a Corvinus docensét, aki etikai vizsgálatot kezdeményezett, mert kivételeztek egy hallgatóval Felsőoktatás
Székács Linda

Kirúgták a Corvinus docensét, aki etikai vizsgálatot kezdeményezett, mert kivételeztek egy hallgatóval

Ádám Zoltán szerint mondvacsinált okokra hivatkoznak.

Azonnali hatállyal elbocsátották az állásásából Ádám Zoltánt, a Budapesti Corvinus Egyetem docensét - számolt be róla a Telex.

Az oktató neve a téli vizsgaidőszakban került a köztudatba, amikor etikai vizsgálatot kezdeményezett, mert egy hallgatóval komolyan kivételezett az egyetem egy másik oktatója.

"Az egyik hallgató a többiektől fizikailag elkülönítve, egy kifejezetten neki készített vizsgasor alapján tehetett (sikeres) vizsgát, miközben az illető a minden más hallgatóval szemben szigorúan érvényesített tantárgyi adatlap feltételrendszere szerint eleve nem is kaphatott volna a tárgyból elégtelennél jobb jegyet"

- mondta akkor a Közgazdasági Intézet docense, aki szerint az említett hallgató szülei érdemi Mol-részvényekkel rendelkeznek, és a befolyásosságukra hivatkozva gyakoroltak nyomást az egyetem vezetőségére a gyerekük érdekében.

Az etikai vizsgálatok első fokon elmarasztalták az egyetem akkori rektorát, Takáts Elődöt, aki idő közben lemondott, valamint a Corvinus két másik vezetőjét. Másodfokon azonban fölmentette őket a rektorhelyettes, míg Ádám Zoltánt figyelmeztetésben részesítették, a mostani hírek szerint pedig az állásából is elbocsátották. Az egyetem indoklása szerint azért, mert "nem működött együtt" egy az egyetem által az etikai eljárásokkal összefüggésben indított eljárás során, és nem küldött át bizonyos emaileket, továbbá "nem megfelelő hangnemet használt' egyes vezetőkkel szemben, és megpróbálta lejáratni az egyetem vezetését az egyetemi nyilvánosság előtt.

Ádám szerint a vádak mondvacsináltak, az egyetem pedig szeretett volna tőle megszabadulni, mert felhívta a figyelmet a vezetőség felelősségére a vizsgahelyzet ügyében.

A hírekre a Corvinus Egyetem is reagált, a Telex megkeresésére közölték, hogy az intézmény minden esetben a jogszabályok maximális betartására törekszik, és "világos, valós, okszerű és jogszerű" döntéseket hoz, így az említett szabálytalansági eljárást is a belső szabályoknak megfelelően folytatták le, és annak részleteiről tájékoztatták is az egyetemi polgárokat, ahogy a szabálytalansági eljárást követő munkajogi intézkedésekről is, kiemelten figyelve a személyiségi jogokra.

Az egyetem szerint a munkáltatói intézkedésekről ugyanakkor az adatvédelmi szabályok betartása érdekében több információt nem tudnak adni még akkor sem, ha az érintett munkavállaló annak részleteit nyilvánosságra hozza.

Frissítés:

A hvg.hu-nak nyilatkozva Ádám Zoltán azt mondta, munkaügyi pert fog indítani a Corvinus ellen.

"Semmi okom lemondani az igazam kereséséről. És azt is szeretném, ha a kollégáim és mások is látnák, hogy nem hátrálok meg az egyetemvezetés gátlástalan repressziójával szemben" - mondta.

Az üggyel kapcsolatban Toronyai Gábor, Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének alelnöke, a Corvinus szakszervezeti vezetője is megszólalt, aki azt mondta, szégyenbe hozza őket a lépés, ami az egyetemnek és az intézmény jó hírnevének is árt.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.