Decemberben dől el, hogyan finanszírozza az egyetem a külföldi csereprogramokra jelentkező diákok ösztöndíjait.
Biztosított a pénzügyi forrás a tavaszi félévben külföldre készülő hallgatók számára a Budapesti Corvinus Egyetemen - jelent meg az intézmény honlapján.
A bejegyzés szerint a 2023/24-es tanév tavaszi félévében az Erasmus+ csereprogramra készülő hallgatók támogatása három forrásból valósulhat meg:
- Erasmus+ támogatásból,
- minisztériumi kiegészítő támogatásból, vagy
- a fenntartó alapítvány által nyújtott támogatásból.
"A támogatás mindegyik forrás esetén megegyezik az Erasmus+ programban jelenleg elérhető alaptámogatás nagyságával, ám egyéb kiegészítő támogatás (esélyegyenlőségi támogatás, tartós betegség támogatás vagy zöld utazásért járó támogatás) nem feltétlenül kapcsolódik hozzá" - írják.
A pályázókat 2023 decemberéig tájékoztatják arról, hogy milyen forrásból valósulhat meg a kiutazásuk.
Az őszi félév is így zajlik
Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, az áprilisi kuratóriumi ülésén az egyetem fenntartó alapítványa, a Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány hasonlóan döntött a jelenleg is zajló, őszi félévi kiutazások támogatásáról. A Budapesti Corvinus Egyetem ugyanis egyike annak a 21 alapítványi intézménynek, amiknek az Erasmus és Horizont Európa támogatását az Európai Bizottság még januárban, összeférhetetlenségre hivatkozva befagyasztotta.
Az ügy a tárgyalások ellenére továbbra sem oldódott meg, és bár Navracsics Tibor általában pozitívan nyilatkozik a fejleményekről, Iliana Ivanova, az unió új oktatási biztosjelöltje kevésbé volt bizakodó a helyzettel kapcsolatban.
A jövő évi csereprogramokkal kapcsolatban a Corvinus Egyetem azt írja; bíznak benne, hogy a 2024/25-ös félévben már elérhetőek lesznek az uniós támogatások, de "a nemzetközi részképzéseket akkor is tudja az Egyetem más forrásból ösztöndíjjal támogatni az Erasmus+ támogatáshoz hasonló mértékben, ha a kiutazások idején még nem áll rendelkezésre uniós támogatás."