Londonban is terjeszkedik az MCC, az intézmény viszont cáfol Felsőoktatás
Tornyos Kata

Londonban is terjeszkedik az MCC, az intézmény viszont cáfol

Londonban nyit új központot a kormányközeli elitképzőként is ismert Mathias Corvinus Collegium (MCC) a Guardian értesülése szerint, az MCC azonban tagadja, hogy terjeszkednének.

Orbán Viktor próbálkozásai populista filozófiájának európai terjesztésére elérték Nagy-Britanniát is: Londonba, egy Trafalgar Square melletti épületben nyit új központot az MCC, valamint jelentős pénzösszeggel támogatnak jobboldali konzervatívokhoz kötődő csoportokat  – tudta meg a Guardian.

„A Guardian cikkében foglaltak nem felelnek meg a valóságnak. Az MCC egyelőre nem tervez központot vagy kirendeltséget nyitni Londonban. Az alapítvány a diákoknak számos ösztöndíj lehetőséget biztosít Anglia legjobb egyetemein” – olvasható az alapítvány közleménye a 444.hu-n.

A szervezet már jelen van az Egyesült Királyságban a néhai brit konzervatív filozófus gondolatait népszerűsítő Roger Scruton Legacy Foundationnel kötött megállapodásuk révén. Az alapítvány vezetője azt nyilatkozta, hogy nem tud arról, hogy az intézmény központot nyitna Londonban. Orbán MCC-nek és más, az elképzeléseit támogató szervezetnek nyújtott szponzorációját a miniszterelnök egyik támogatója úgy jellemezte a lapnak, mint egy kísérletet, amely egy világméretű „mélyállam” létrehozására irányul annak érdekében, hogy bebetonozhassa hagyatékát.

Az MCC néhány öregdiákja azt mondta a Guardiannak, hogy az intézmény látszólag szerény hátterű, tehetséges hallgatókat választott ki, akiket drága éttermekbe és külföldi utakra vittek, és szélsőjobboldali előadókkal, köztük Tucker Carlson amerikai műsorszolgáltatóval és Orbánnal is beszélgethettek.

Bécsben és Brüsszelben már van központ

Tavaly szeptemberben jelentették be, hogy Brüsszelben hoz létre új központot a Mathias Corvinus Collegium, majd májusban kiderült, hogy a bécsi Modul Egyetemben pedig többségi tulajdont szereztek.

 

 

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban Campus life Kurucz Tünde

„Hallgattunk eddig eleget” – egyetemisták az 1956-os forradalomban

1956. október 23-án délelőtt még megtartották az órákat a BME-n, az ELTE rektori tanácsa kiállt a diktatúra ellen tüntetést szervező hallgatók mellett és az egyetem oktatói a diákokkal együtt vonultak a békésnek induló demonstráción, mely végül az ÁVH sortüze után a Magyar Rádió épületének elfoglalásához vezetett.