Előkészítő programot kínál a BME az angol nyelvű képzésekhez, akár ennek elvégézésével is be lehet kerülni az egyetemre Felsőoktatás
Tornyos Kata

Előkészítő programot kínál a BME az angol nyelvű képzésekhez, akár ennek elvégézésével is be lehet kerülni az egyetemre

A Műegyetem két szemeszteres előkészítő programot kínál az angol nyelvű alapképzési szakok iránt érdeklődők számára.

A Pre-engineering Program általános célkitűzései között szerepel a természettudományos alapismeretek (matematika, fizika); az angol nyelvi kompetenciák; a választott alapképzési vagy osztatlan szaknak megfelelő szakos ismeretek fejlesztése és közösségépítő, interkulturális integrációs tevékenységek megvalósítása a hallgatók beilleszkedésének támogatására – olvasható az egyetem honlapján.

A résztvevők az első szemeszter első hat hetében online formában hallgatnák az óráikat, de a hetedik héttől és a második szemeszterben az órák már jelenléti formában zajlanának a kampuszon. A képzésben minden hallgató számára, mindkét szemeszterben kötelező tárgyak az angol, a matematika és a fizika, ezeken felül pedig a megjelölt alapképzési szaknak megfelelő specializált tárgyakat hallgatnának és egyedi kompetenciákat sajátítanának el.

A felvételt nyert hallgatóknak a felvételi eljárás során, de legkésőbb beiratkozásukkor nyilatkozniuk kell arról, hogy az előkészítő képzés elvégzését követően melyik alapképzési vagy osztatlan képzésében tervezik folytatni tanulmányaikat. Ezekre a szakokra – rendhagyó módon – felvétel nyerhető már az előkészítő képzés eredményei alapján is, a karok saját szabályozásában meghatározott követelmények szerint. Azonban, akinek az előkészítő képzés felvételi feltételeit nem sikerül teljesíteni, még mindig részt vehet a hagyományos felvételi eljárásban és az előkészítőn elért eredményektől függetlenül felvételt nyerhet a Műegyetem képzéseire.

 

 

 

Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Pótfelvételi 2025: mutatjuk, mely egyetemeken van a legtöbb állami férőhely

Mínusz 3128 – ennyivel csökkent az állami ösztöndíjas képzések száma a 2025-ös pótfelvételin. Ez összességében mintegy 36 százalékkal kevesebb, mint az előző évben. Ennek ellenére vannak olyan egyetemek, melyek kifejezetten jól jártak, de arra is akad példa, ahol kereken ezer férőhellyel kevesebb állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg a pótfelvételin.