Szeptembertől még több egyetemista tanulhat emelt óraszámban az akkumulátorgyártásról Felsőoktatás
Eduline/MTI

Szeptembertől még több egyetemista tanulhat emelt óraszámban az akkumulátorgyártásról

Olyan tempóban húzzák fel idehaza az akkugyárakat, hogy az Óbudai Egyetemen úgy érezték, szükség van kifejezetten erre képzett mérnökökre. Azt írják, sikeres volt az indulás és ősztől emelt óraszámban oktatják és több kreditet is fog érni.

Ahogyan egymás után jelentik be az újabb és újabb épülő akkumulátorgyárakat, hogy az ország így részesüljön a villamosításra váltó autóiparból, az Óbudai Egyetemen elérkezettnek érezték az időt, hogy a Samsung SDI-jal együttműködve idén márciusban akkumulátorgyártás-specifikus tantárgyat indítsanak, először a magyar felsőoktatásban. „Az ágazat egyre több magyar mérnöknek nyújt biztos megélhetést és hosszú távú karrierlehetőséget, ahhoz azonban, hogy eredményesen be tudjanak kapcsolódni a gyártás irányításába és kutatás-fejlesztés támogatásába, elengedhetetlen az általános mérnöki ismeretek mellett a különleges szakterületi tudás megszerzése is” – érvelnek az MTI-n megjelent közleményükben a korábbi döntésük mellett.

Most pedig azt közölték: a képzés eredményeinek megismerése után annak jelentős kiterjesztéséről döntött az egyetem és a vállalat. A szeptemberi tanévkezdéstől emelt óraszámban, még szélesebb hallgatói körnek lesz elérhető a célzott, akkumulátor iparági képzés, magasabb megszerezhető kreditponttal. A márciusban indult angol nyelvű „Manufacturing of automotive Li-ion batteries” elnevezésű tantárgy lehetővé teszi, hogy diplomázás után az akkumulátoriparban helyezkedjenek el a hallgatók, derül ki a közleményből.

A gyakornoki programban jelentkezők számára pedig lehetőség nyílik, hogy az elméleti tudás mellett a gyártásban, valós körülmények között szerezzenek tapasztalatot – írják. Hozzáteszik: a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai mérnöki képzésben résztvevők mellett a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar hallgatói közül is sokan jelezték, hogy örömmel vennék fel a tantárgyat ősztől. A képzésen résztvevők több mint kétharmada jelentkezett a Samsung SDI ösztöndíj programjába, a végzősök pedig főállású dolgozónak.

(Kiemelt kép: AFP / Stringer)