Míg a két vétkest felmentették, Ádám Zoltánt figyelmeztetésben részesítették az egyetem kommunikációs szabályainak megsértése miatt.
A Budapesti Corvinus Egyetem kommunikációs és jogi vezetői figyelmeztetésben részesítették azt az oktatót, aki februárban etikai eljárást indított egy hallgatóval kivételező kollégái ellen - számolt be róla a 444.hu.
Februárban mi is megírtuk, hogy a Corvinus Egyetem két oktatója "a többiektől fizikailag elkülönítve, egy kifejezetten neki készített vizsgasor alapján" vizsgáztatott egy diákot, "miközben az illető a minden más hallgatóval szemben szigorúan érvényesített tantárgyi adatlap feltételrendszere szerint eleve nem is kaphatott volna a tárgyból elégtelennél jobb jegyet".
Ádám Zoltán, az egyetem oktatója akkor azt írta, az említett hallgató családja "érdemi Mol-részesedéssel rendelkezik", a szülők pedig nyomást gyakoroltak az egyetem vezetőségére a gyerekük vizsgája miatt.
Az ügyben etikai eljárás indult, majd júniusban jött a hír, hogy bár az Etikai Bizottság elítélte őket, az egyetem rektorhelyettese mégis felmentette az említett vezetőket. Figyelmeztetésben pedig úgy tűnik, a vizsgálatot elindító Ádám Zoltán részesült, akinek az egyetem szakszervezeti tagjainak Facebook-csoportjába írt levelei a sajtó tudomására jutottak, ezzel pedig "megszegte az egyetem kommunikációs és GDPR-szabályait", de fenyegető hangú emaileket is kapott a Közgazdasági Intézet vezetőjétől.
"A velem szemben ebben az összefüggésben tett büntetőintézkedések jogilag és kollegiálisan is elfogadhatatlanok, és 180 fokban ellentétesek az akadémiai autonómia elvével” – kommentálta.
Az ügyben Toronyai Gábor, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöke is megszólalt, aki szerint Ádám Zoltán törekedett a személyiségi jogok tiszteletben tartására, hiszen nem nevezte meg az oktatókat.