Június 1-től Gattyán György helyett a Pro Universitate Albensis Oktatási, Beruházási, és Koordinációs Zrt., a székesfehérvári kis- és középvállalkozások konzorciuma lesz az intézmény fenntartója.
"Évekig húzódó nemzetközi világjárvány és szomszédos országban zajló háború is egyértelműen sújtotta Magyarország első magánegyetemét, amely évek óta nem jutott számottevő állami forrásokhoz. Azt gondolom, mind szakmailag, mind anyagilag az elmúlt években jelentősen hozzájárultunk ahhoz, hogy Magyarországon a felsőoktatás egy magánegyetem által még színesebb, versenyképesebb legyen" - jelentette ki Gattyán György az intézményről.
Az üzletember 2020-ban három évre vállalta az egyetem fenntartását, június 1-től viszont átadja azt a Pro Universitate Albensis Oktatási, Beruházási, és Koordinációs Zrt-nek, melynek tulajdonosa, Mahler Balázs szerint "a felsőoktatási intézmény jó kezekből még jobb kezekbe kerül", hiszen elmondása szerint szeptembertől közel 1000 fővel növeli eddigi hallgatóinak létszámát, másrészt részletesen kidolgozott, hosszútávú stratégiai tervvel, stabil finanszírozással, innovatív szolgáltatási környezetben veszi át a Kodolányi János Egyetemet.
"A cél az, hogy a Kodolányi János Egyetem erősítse lokális pozícióit, de mindezek mellett a globális felsőoktatási piacon is bővüljön és Magyarország egyik legjobb, a piaci igényekre közvetlenül és gyorsan reagáló, hallgató-központú, önfenntartó magánegyeteme legyen rövid időn belül. Ehhez nagyban hozzájárulnak az elmúlt években a hibrid oktatás területén szerzett tapasztalatok, és az a rugalmasság, amely az Egyetem eddigi működését is jellemezte. Az Egyetemnek meg kell tanulnia illeszkedni a megváltozott munkaerőpiaci igényekhez megtartva a minőségorientált működést" - jelentette ki Mahler Balázs, a KJE Fenntartó Zrt. új tulajdonosának vezérigazgatója.
A tulajdonosváltásról Szabó Péter, az intézmény rektora azt mondta, a Gattyán György tulajdonában lévő Docler Holding az elmúlt években lehetővé tette, hogy az egyetem "sikerrel meg tudja valósítani az Intézményfejlesztési Tervében foglalt programját és több mint húsz új, különböző szintű szakot indíthasson, modern kutatási projekteket fejlesszen, kutatóintézeteket alapítson a fenntarthatóság és a városfejlesztés területén", de eredményesen szerepeltek akkreditációs megmérettetéseken is és jelentősen nőtt az egyetemre jelentkezők száma.