Akár 62 milliárd forint részesedést is kaphat a MOL profitjából három vagyonkezelő alapítvány Felsőoktatás
Eduline

Akár 62 milliárd forint részesedést is kaphat a MOL profitjából három vagyonkezelő alapítvány

A Matthias Corvinus Collegium Alapítvány, a Maecenas Universitatis Corvini és a MOL-Új Európa Alapítványok egyenként körülbelül 10 százaléknyi részvénnyel rendelkeznek.

Több milliárd forintot kaphat majd a MOL profitjából a Matthias Corvinus Collegium Alapítvány (MCC), valamint a Budapesti Corvinus Egyetem fenntartója, a Maecenas Universitatis Corvini – írja a 24.hu.

A lap szerint a Mol Nyrt. idei évi, 628,3 milliárd forintnyi nyereségéből az MCC és a Corvinus Egyetem fenntartója körülbelül 10-10 százalékban, vagyis 62,8 milliárd forintban részesedhet, míg a MOL-Új Európa Alapítvány 10,43 százaléknyi részvénnyel körülbelül 66 milliárd forintra lehet jogosult, ha teljes egészében kifizetik őket. Szollár Domokos, a Mol-csoport elnöki kabinetirodájának vezetője szerint az osztalék nagyságáról várhatóan márciusban döntenek.

A 24.hu kérdésére válaszolva a Maecenas Universitatis Corvini és az MCC azt mondta; elsősorban az intézmények fenntartására és a diákok támogatására költik majd a befolyó összeget, míg a MOL-Új Európa Alapítvány szociális és karitatív szervezeteket is támogatna.

Egyetemi felvételi 2025: mutatjuk, mire adnak pluszpontokat az egyetemek Érettségi-felvételi Gál Luca

Egyetemi felvételi 2025: mutatjuk, mire adnak pluszpontokat az egyetemek

A 2025-ös felsőoktatási felvételin továbbra is maximum 500 pontot lehet elérni. Ebből legfeljebb 100 pontot intézményi pontként számíthatnak be az egyetemek. Ebbe a keretbe tartozik például a nyelvvizsga, amelyért akár 50 pont is járhat, egy nemzetközi eSport-versenyért 20 pontot, míg az önkéntes tartalékos katonai szolgálatért akár 64 pontot is kaphattok. Összegyűjtöttük, mire jár pluszpont.