Újabb egyetemen változtattak a járványügyi szabályokon, kötelező a maszk Felsőoktatás
Eduline

Újabb egyetemen változtattak a járványügyi szabályokon, kötelező a maszk

Az Edutus Egyetem is kötelezővé tette a maszkviselést az épületekben.

Az egyetem oldalán csütörtökön jelent meg az a rektori utasítás, amely alapján az intézmény zárt tereiben kötelező eltakarni az orrot és a szájat.

Kivételek persze vannak: az órát tartó oktató leveheti a maszkot, ha legalább másfél méteres távolságot tud tartani a hallgatóktól, ahogy sportolás és étkezés közben sem kell maszkot viselni.

Az egyetem munkatársai a saját irodájukban sem kötelesek maszkot hordani, ha a helyiségben csak az ott dolgozók tartózkodnak, és a kollégiumi szobákban sem kell eltakarni az orrot és a szájat.

 

"Elveszik a lehetőséget a normális sportolástól" - a szülőknek és a diákoknak is teli a hócipője a mindennapos testneveléssel Közoktatás Székács Linda

"Elveszik a lehetőséget a normális sportolástól" - a szülőknek és a diákoknak is teli a hócipője a mindennapos testneveléssel

Míg a mindennapos testnevelésre vonatkozó szabály szigorításával a kormány a gyerekek egészségét kívánta erősíteni, a szülők szerint a hatás éppen ellentétes: a diákok kimerülnek, frusztráltak lesznek, és lassan elidegenednek a mozgástól a heti öt iskolai testnevelés miatt, amik közül tavaly óta már csak a versenysportolók hagyhatnak ki kettőt.