Friss rangsor jelent meg, a Semmelweis, az ELTE és a Debreceni Egyetem is a legjobbak közé került Felsőoktatás
Eduline

Friss rangsor jelent meg, a Semmelweis, az ELTE és a Debreceni Egyetem is a legjobbak közé került

Tizenegy magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) Emerging Economies Universities Ranking 2022-es listájára.

A Times Higher Education (THE) kedden publikálta Emerging Economies Universities Rankings 2022, a feltörekvő gazdaságok felsőoktatási intézményeinek rangsorát – írja a Debreceni Egyetem közleményében. Magyarországról összesen tizenegy felsőoktatási intézmény került fel a listára, a legjobb eredményt a Semmelweis Egyetem (33. hely), az Eötvös Loránd Tudományegyetem (150. hely) és a Debreceni Egyetem (191. hely) érte el.

A Pécsi Tudományegyetemet a 201-250., a Szegedi Tudományegyetemet a 201-250., az Óbudai Egyetemet a 351-400., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet a 401-500., a Budapesti Corvinus Egyetemet a 401-500., a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemet a 401-500., a Pannon Egyetemet szintén a 401-500., a Miskolci Egyetemet pedig az 500+ helyre sorolták a rangsorkészítők.

A THE 2022-es listájához ötven ország 698 egyetemét minősítette, 15 százalékkal többet, mint tavaly, így 104 intézmény első alkalommal került fel a listára. A rangsor továbbra is India, Kína és Oroszország növekvő erejét mutatja, a top tízbe hét kínai egyetem került be. A THE Emerging Economies University Rankings 2022 élén három kínai egyetem végzett: a Peking University, a Tsinghua University, és a Zhejiang University.

A THE a rangsoroláskor ugyanazokat a szempontokat veszi figyelembe, mint az összesített világranglista készítésekor, csak más súlyozást használnak, hogy a lehető legjobban reflektáljanak a feltörekvő gazdaságok egyedi jellemzőire. A sorrend elkészítéséhez használt indikátorokat öt nagyobb csoportba lehet bontani: oktatás (30%), kutatás (30%), idézettség (20%), nemzetköziség (10%), ipari bevétel (10%).

A Debreceni Egyetem azt írja, ők négy helyet javítottak a tavalyi eredményhez képest, így Magyarország legjobb vidéki egyetemeként őrzik helyüket a top 200-ban, a kutatási teljesítményre, az idézettségre és az ipari bevételre is több pontot kaptak, mint egy évvel korábban.