Megszólalt az SZFE a távozó diákok ügyében: "önképző tanfolyam édesgette el” a hallgatókat Felsőoktatás
Eduline/MTI

Megszólalt az SZFE a távozó diákok ügyében: "önképző tanfolyam édesgette el” a hallgatókat

Hétvégén derült ki, hogy komplett osztályok hagyják ott a Színház- és Filmművészeti Egyetemet ősztől, az intézmény jelenlegi vezetése még mindig ujjal mutogat.

Nagy szomorúsággal vesszük tudomásul, hogy egy önképző egyesület felelőtlenül egy felsőoktatási akkreditációval nem rendelkező, államilag elismert diplomát kiadni nem jogosult tanfolyamba édesgeti a Színház- és Filmművészeti Egyetemet (SZFE) diákjait - közölte az egyetem vasárnap az MTI-vel.

Mindezt annak kapcsán jelentették ki, hogy a 2019-ben indult filmes, rendező és operatőr osztályok hallgatói - két diák kivételével - elhagyják az egyetemet és tanulmányaikat szeptembertől a Freeszfe Egyesület közreműködésével folytatják tovább. Az SZFE friss vezetése szerint a korábbi vezetés "minden elemében lepusztult állapotban hagyta hátra" az egyetemet.

"Ennek a rombolásnak a legújabb állomása a hallgatók egy csoportjának előre megtervezett távozási akciója. Nem vagyunk meglepve, de nagy szomorúsággal vesszük tudomásul, hogy egy önképző egyesület felelőtlenül, egy felsőoktatási akkreditációval nem rendelkező, államilag elismert diplomát kiadni nem jogosult tanfolyamba édesgeti az SZFE diákjait. Ezzel megfosztja őket egy minden elemében megújuló, immár kiemelkedő oktatástechnikai hátteret nyújtó, államilag akkreditált felsőoktatási intézmény, az SZFE képzési lehetőségeitől" - írják az MTI által idézett közleményben.

Az egyetem tavaly nyáron került alapítványi fenntartásba, a hallgatók ezt követően blokádba kezdtek, hogy megakadályozzák az intézmény új, Vidnyánszky Attila vezette kuratóriumnak a hivatalba lépését.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Tandíjra, lakhatásra vagy akár egy új laptopra kellene pénz? A diákhitel mindegyikre megoldást kínál Felsőoktatás Gál Luca

Tandíjra, lakhatásra vagy akár egy új laptopra kellene pénz? A diákhitel mindegyikre megoldást kínál

Sok egyetemista szembesül anyagi nehézségekkel a tanulmányai során. Az önköltséges képzésre felvételt nyert hallgatóknak éveken át komoly összegeket kell fizetniük. A magyar felsőoktatási intézményekben a tandíjak intézménytől és szaktól függően eltérnek, de a legtöbb alapképzés féléves díja 270 000 és 500 000 forint között mozog, míg a mesterképzések esetében ez az összeg jellemzően 300 000–400 000 forint között alakul. Bizonyos szakokon – például az orvosi vagy a repülőmérnöki képzéseken – a tandíj akár több millió forint is lehet félévente.