Az ELTE csökkentett létszámmal és távoktatással készül az őszre Felsőoktatás
Eduline

Az ELTE csökkentett létszámmal és távoktatással készül az őszre

Az ELTE már most úgy látja, hogy kétféle oktatásra kell készülniük az őszi félévtől. A diákok bemehetnek majd, de lesznek online órák is.

Kétféle oktatásra készülnek az ELTE Bölcsészettudományi Karán a koronavírus esetleges második hulláma miatt - tudta meg az ATV Híradó.

„Az biztos, hogy lesz hagyományos oktatás, de kötelező távolságtartással. „Ez azt jelenti, hogy meg lesznek tartva az órák, a hallgatók bejöhetnek az épületbe, az előadótermekbe, de ott másfél méter távolságban kell egymástól leülni. És rendesen használt előadótermek lesznek ezentúl a szemináriumi termek, tehát egy 190 fős előadóban nagyjából 70-en ülhetnek majd le" – mondta el Kiss Farkas Gábor, az ELTE BTK tanszékvezetője.

A tanszékvezető hozzátette, hogy a nagyobb létszámú órákat online előadások formájában tartják majd meg. A közösségi helyeken pedig, könyvtárban, irodákban kötelező marad a szájmaszk használata.

A híradó stábja megkereste az az Emberi Erőforrások Minisztériumát is, akik azt mondták, hogy hagyományos tanévre készülnek, ajánlásaikat a kezdés előtti napokban küldik ki az iskoláknak.​

Online előadásokkal indul a következő félév az Óbudai Egyetemen

Legalábbis most az egyetem rektora és kancellárja erre vonatkozóan adott ki utasítást - írja a Magyar Narancs.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.