Felújítani nem lehet, újjá kell építeni a kiégett kollégiumot Felsőoktatás
Eduline

Felújítani nem lehet, újjá kell építeni a kiégett kollégiumot

Már 29 millió forint gyűlt össze a múlt héten kiégett Ráday utcai kollégium lakóinak megsegítésére.

Az egyetem vezetése és a hallgatói önkormányzat ma összeül, hogy megbeszéljék, milyen módon juttassák el a teljes összegyűlt összeget a hallgatóknak. Az egyetem felvette a kapcsolatot az elhunyt férfi családjával is, és igyekeznek számukra minden segítséget megadni. Már több mint hétmillió forint gyűlt össze – írja a Magyar Hírlap.

Zsengellér József, a Károli Gáspár Református Egyetem rektorhelyettese azt mondta, a kollégiumban olyan károk keletkeztek, hogy azt felújítani már nem lehet. Az épület vasszerkezete a 80-as években készült, és súlyosan megsérült a tűzben.

Az elbontás, tervezés és újrafelépítés valószínűleg éveket vesz igénybe.

Több mint 24 millió forintot gyűjtöttek össze a kiégett kollégium lakóinak

24 és félmillió forint gyűlt össze a múlt héten kiégett Ráday Kollégium lakóinak, a tűzben elhunyt férfi családjának pedig 7 és félmillió forintot adományoztak hétfő délutánig.

Ezen a tíz magyar egyetemen tanítanak a legkiválóbb oktatók Felsőoktatás Székács Linda

Ezen a tíz magyar egyetemen tanítanak a legkiválóbb oktatók

A HVG friss, 2026-os felsőoktatási rangsora ismét a BME-t hozta ki országos győztesnek, ám a hallgatói és oktatói kiválósági listák élén ezúttal más intézmények is reflektorfénybe kerültek: a hallgatói rangsort az ELTE, az oktatóit a Szegedi Tudományegyetem vezeti.