A pécsi egyetemi lövöldözőt is megkereste a Pesti Színház társulata, amely a repertoárra tűzte Simon Stephens külföldön már nagy sikerrel bemutatott, iskolai erőszakról szóló darabját.
”A punk rocknak közvetlenül nincs köze a tragikus pécsi eseményekhez, de az előadás autentikussága érdekében több szakértő segítségét is kikérjük a próbák során, olyanokét, akik végigkövették az eseményeket” – mondta a Blikknek Eszenyi Enikő, a Vígszínház igazgatója, aki egyben a darab rendezője is.
Már az olvasópróbán is jelen lesz kriminálpszichológus, középiskolai tanárnő és egy a pécsi tragédiával foglalkozó újságíró, aki segít majd a fiatalok életérzésének, gondolatainak megértésében – mondta Eszenyi, aki úgy véli, a darab drámai őszinteséggel beszél a világukról, és olyan események megértésében is segít, mint a nemrég bekövetkezett norvégiai tragédia vagy a pécsi lövöldözés.
A pécsi lövöldöző a bíróság előtt - nem akart találkozni a színészekkel
Eszenyi szerette volna, ha a darab főszerepeit játszó két fiatal színész, Varju Kálmán és Lengyel Tamás személyesen is beszélhetett volna a pécsi egyetemi lövöldözés elkövetőjével, Gere Ákossal, de ő végül elzárkózott a találkozás elől.
”Beszéltünk a pécsi elkövető ügyvédjével, hiszen ha a színészek személyes találkozás során jobban megismerik a lelkivilágát, az őt mozgató érzelmeket, az a fiatal nézőknek is sokat segített volna. Bár volt remény a találkozásra, a fiatalember végül elzárkózott a dolog elől, amit abszolút elfogadunk” – mondta Eszenyi.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.