Az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat (EHÖK) vezetését gazdasági előnyök motiválják az érdekképviselet helyett - legalábbis ezt állította a Szegedi Tudomány több hallgatója és oktatója a Hír TV-nek.
"Az elmúlt évtizedekben a Szegedi Tudományegyetemen komoly zsarolási potenciálra tett szert egyharmados szenátusi képviseletével a hallgatói önkormányzat. A tanulók és a professzorok közül is kevesen mernek szembeszállni az EHÖK vezetésével, mert ha megteszik, a karukon dolgozók érdekeit is veszélybe sodorhatják. A hallgatói blokk nem bízta a szabad versenyre a klubok, büfék üzemeltetésével foglalkozó egyetemisták által létrehozott Universitas Nonprofit Kft. piaci pozícióit sem" - írja a hirtv.hu. Fotó: MTI Benke Csaba, a SZOTE Klub üzemeltetője a Hír TV-nek úgy nyilatkozott: tavaly augusztus vége felé két prominens hallgatói önkormányzati vezetője megkereste - azt mondták, ha kapnának 75 millió forintot egy összegben, és utána évente huszonötöt, akkor "nagyon szívesen megtennék, hogy a Ledniczky doktornál, illetve a Vécsey dékán úrnál leállítják azt a dolgot, aminek úgyis az lesz a vége, hogy a szerződését felbontják".
A szegedi egyetem a felújítás után öt évre bérelné ki az egyik belvárosi szállodát prémiumkollégiumnak 690 millió forintért. A hirtv.hu információi szerint a több mint félmilliárdos bérleti díjat a már meglévő kollégiumok fenntartására és felújítására szánt keret önkényes visszatartásával spórolta meg a hallgatói önkormányzat vezetése.
Vannak szakok, ahol nagyjából minden évben ugyanannyi a ponthatár, míg máshol egyik évről a másikra drasztikusan megugrott, vagy éppen visszaesett a bejutáshoz szükséges pontszám. Összeszedtük, hogy a 2025-ben legtöbb jelentkezőt vonzó alap- és osztatlan képzéseken hogyan alakultak a ponthatárok az elmúlt években.