Két új szak indul a Pécsi Tudományegyetem szekszárdi karán Felsőoktatás
Eduline

Két új szak indul a Pécsi Tudományegyetem szekszárdi karán

Újabb két egyetemi szak indul a Pécsi Tudományegyetem (PTE) szekszárdi karán, amelynek névváltozásáról és fejlesztési tervéről csütörtökön döntött az egyetem szenátusa.

A szenátus elfogadta, hogy az eddigi főiskolai kar neve a jövőben a PTE Illyés Gyula Kara lesz - közölte Kottász Gergely, az egyetem sajtóreferense.

A fejlesztési tervről N. Horváth Béla, a kar főigazgatója elmondta: 2011. szeptembertől társadalomtudományi szakkollégiumot, 2013-ban és 2014-ben egy-egy új mesterszakot indítanak a kultúratudomány és a szociálpolitika területén, 2014-ben pedig más karokkal együttműködve doktori iskola is indul Szekszárdon. Emellett a jelenlegi 53 százalékról 66 százalékra növelik a tudományos fokozattal rendelkező oktatók arányát. A fejlesztési terv célja, hogy a szekszárdi kar egyetemi karrá váljon - mondta a főigazgató.

Az 1460 hallgatót oktató Illyés Gyula kar, amely szeptembertől két mesterképzési, kilenc alapképzési  és nyolc felsőfokú szakképzési szakot kínál, jelenleg a turizmus-menedzsment és a kora gyermekkor pedagógiája szakon nyújt egyetemi képzést.

MTI
„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.