Blogoló kutatók és nanotudományos közösség a 2011-es Kutatók Éjszakáján Felsőoktatás
Eduline

Blogoló kutatók és nanotudományos közösség a 2011-es Kutatók Éjszakáján

Szeptember 2-ig lehet jelentkezni a „Kutatók a neten 2011” kutatóiblog- és weboldaltalálkozóra.

A blogtalálkozót a Tempus Közalapítvány rendezi, a Kutatók Éjszakája 2011 rendezvényhez és a NanoTudomány Nemzetközi Közösségéhez (TINC – Nanopaprika.eu) kapcsolódva.

A rendezvény a 2010-es kutatóiblog- és weboldaltalálkozó folytatása. „A kutatók által működtetett blogok és weboldalak kilépneki a virtuális térből, kapcsolatot teremtenek a tudományok iránt érdeklődő közönséggel” – írják a szervezők. A weblapok öt-öt perces bemutatkozása után a látogatók találkozhatnak az oldalak készítőivel, feltehetik kérdéseiket.

eduline
Közel 30 fokos tantermekben tikkadnak a diákok a meghosszabbított tanév utolsó napjaiban; van ennek így értelme? Közoktatás Székács Linda

Közel 30 fokos tantermekben tikkadnak a diákok a meghosszabbított tanév utolsó napjaiban; van ennek így értelme?

2024-től kezdve a tanév egy héttel tovább tart, mint a korábbi években. A nyári szünet csak június harmadik hetében kezdődik, holott a diákok már a nyár első napjaiban is klíma és egyéb hűtés nélküli, forró tantermekben szenvednek. A szülők igyekeznek megoldani a problémát, de ez egyrészt nem az ő feladatuk lenne, másrészt pedig erre nem minden esetben kapnak a fenntartótól engedélyt.