Bölcsészek tüntettek Aleppóban, négy egyetemistát letartóztattak Felsőoktatás
Eduline

Bölcsészek tüntettek Aleppóban, négy egyetemistát letartóztattak

Mintegy ötszáz egyetemista tüntetett szerdán az észak-szíriai Aleppóban szabadságjogokat követelve, illetve szolidaritását kifejezve a más városokban, így Deraában és Bánjászban lezajlott tüntetések résztvevőivel - közölte egy emberi jogi aktivista.

A rendfenntartó erők szétverték a helyi egyetem bölcsészkari diákjainak megmozdulását, amely az első volt az ország második legnagyobb városában azóta, hogy március közepén kirobbant a tiltakozó mozgalom az arab országban.

Úgy tudni, hogy négy diákot letartóztattak - közölte Radif Musztafa, a Kurd Emberi Jogi Bizottság elnöke, megjegyezve, hogy a biztonsági erők és az egyetemisták összeverekedtek.

Egy másik emberi jogi aktivista beszámolója szerint a fővárosban, Damaszkuszban is tüntettek egyetemisták, szám szerint mintegy ötvenen. Jelszavaikban szabadságot követeltek. Abdel-Karím Rihávi, a Szíriai Emberi Jogi Liga elnöke azt mondta, hogy a rendfenntartók gyorsan közbeléptek, és botokkal ütlegelve szétverték a tüntetést. Vélhetően többeket előállítottak.

A Damaszkuszi Egyetemen hétfőn egy csoport ülősztrájkot tartott a deraai és bánjászi megmozdulások áldozataival vállalt szolidaritás jegyében.

MTI
Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel Közoktatás Kurucz Tünde

Rendszerszintű beavatkozásra készülnek a magyar közoktatásban? Interjú Miklós Györggyel

Szűk két héttel azután, hogy a kormány a KRÉTA-ban arról kezdte kérdezni a szülőket, hogy figyelembe vennék-e, ha készülne egy központi rangsor a gimnáziumokról és az általános iskolákról és beszámítana a kompetenciamérés eredménye a gimnáziumi felvételibe, a Fideszhez rengeteg szálon kötődő MCC már össze is állította a 100 legjobb gimnázium listáját. Hogy szülői szemszögből miért lehet aggasztó, hogy ha a kompetenciamérésnek tétje is van és milyen következménnyel járhat az iskolák rangsorolása, arról Miklós Györggyel, a Szülői Hang közösség egyik alapítójával beszélgettünk.