Két elitegyetemre is felvették a "tigrisanya" lányát Felsőoktatás
MTI

Két elitegyetemre is felvették a "tigrisanya" lányát

Felvették a Yale és a Harvard Egyetemre is annak a professzorasszonynak a nagyobbik lányát, aki a közelmúltban nagy vitát váltott ki szigorú kínai gyermeknevelési módszereinek leírásával.

Amy Chua egy 2007-es könyvbemutatón

Amy Chua, a Yale jogászprofesszora kiadója útján erősítette meg, hogy Sophia bejutott mindkét elitegyetemre. Chua Battle Hymn of the Tiger Mother (A tigrisanya csatadala) című memoárjában számolt be két lánya keleti elvek szerinti felneveléséről: szó sem lehetett pizsamapartiról vagy más gyerekekkel szervezett közös játékokról, semmi tévé, semmi számítógépes játék, viszont végkimerülésig tanulás és órákig tartó zongora-, illetve hegedűgyakorlás. A gyereknevelést is tanítani kellene? Összefoglalónkat itt olvashatod el.

A könyv jókor vihart kavart a világhálón azoknak a szülőknek a körében, akik szerint Chua módszere túl szélsőséges. A 18 éves Sophia azonban a The New York Postban hálásan emlékezett vissza gyermekkorára. Mint írta, sokan nyilván azért támadják anyját, mert nem ismerik a humorát, és azt hiszik, húga, Lulu és ő egy ördögi anya elnyomása alatt éltek. Ezzel szemben éppenséggel az történt, hogy a szigorú neveléssel sokkal függetlenebb ember vált belőlük - idézte a lánynak a Postban publikált levelét a The Wall Street Journal online kiadása.

Chua szülei Kínából származó filippínó emigránsok voltak. Chua már az Egyesült Államokban született, és magna cum laude végezte el tanulmányait a Harvardon. Visszaemlékezéseiből az is kiderült, hogy az évek során sokat szelídült lányaihoz való viszonya.

MTI