Az ELTE beszerzéseit azért vizsgálták, mert olyan információt kaptak, amely szerint az elmúlt időszakban jelentős összegű gépkocsivásárlások történtek. 2008 és 2010 között az egyetem 61 millió forintot költött el nyolc gépjárműre - ismertette hivatala kimutatását Budai Gyula, aki szerdai sajtótájékoztatóján beszámolt arról is, hogy az ELTE-vel szerződésben állt egy olyan társaság, amely ahhoz a Kipszer-cégcsoporthoz tartozik, amelynek neve a Honvédelmi Minisztériummal összefüggő "vesztegetési botrányban" merült fel. A társaság üzemeltetőként és bérleti szolgáltatásra több száz milliós szerződést kötött az intézménnyel - jegyezte meg. Minden magyarországi egyetem és főiskola gazdálkodását átvizsgálná a kormánybiztos - erről szóló összefoglalónkat itt olvashatod.
Az ELTE fáklyás felvonulása november közepén: azt állítják, a szabályok szerint gazdálkodtak
A kormánybiztos kitért Mezey Barna, az ELTE jelenlegi rektora és Klinghammer István, az intézmény gazdasági tanácsának volt elnöke, az ELTE korábbi rektorának közös hétfői állásfoglalására is, amelyben egyebek mellett az állt: "az Eötvös Loránd Tudományegyetem sajnálattal veszi tudomásul, hogy az elszámoltatási és korrupcióellenes kormánybiztos vizsgálatának befejezéséről és megállapításairól pusztán közvetve, a sajtóból értesült".
Erre reagálva Budai Gyula közölte: a vizsgálat megindítását először Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkárral tudatta, aki erről levélben értesítette Mezey Barnát. Hozzátette, a rektort többször is tájékoztatták a vizsgálatról, és adatokat, szerződéseket, valamint egyéb iratokat kértek tőle. "Ezért nehezen tudom értelmezni rektor úr azon kijelentését, hogy a vizsgálatról a sajtóból értesült" - jegyezte meg. Hozzáfűzte, ha Mezey Barnának továbbra is aggályai vannak, nyitott egy személyes megbeszélésre.
Az ELTE rektora hétfői közleményében azt írta: gépjárműparkját az oktatási és kutatási szakmai feladatok ellátását közvetlenül szolgáló járművek alkotják, vezetői használatra csupán egy ötéves középkategóriás gépkocsi áll rendelkezésre. Az egyetem a több százmillió forint értékű üzemeltetési szerződéseit is a közbeszerzési előírásoknak megfelelően kötötte meg. Az egyetem gazdálkodásának vizsgálatáról bővebben itt olvashatsz.
A korábbi díjszabáshoz képest ismét körülbelül 5-6 ezer forinttal drágultak, így egy-kétszáz forint híján elérik, vagy már meg is haladták a 60 ezer forintot a középszintű, azaz B2-es komplex nyelvvizsgák árai a magyarországi nyelvvizsgaközpontok többségénél.