Képek: bíróság előtt a Pécsi Tudományegyetem volt gazdasági főigazgatója Felsőoktatás
Eduline

Képek: bíróság előtt a Pécsi Tudományegyetem volt gazdasági főigazgatója

Meghosszabbította a Pécsi Városi Bíróság kedden a Pécsi Tudományegyetem (PTE) vesztegetési ügyben gyanúsított volt gazdasági főigazgatójának és tanácsadójának előzetes letartóztatását.

A két férfi előzetes letartóztatását június 2-ig hosszabbította meg a bíróság, ugyanis mindkét gyanúsított esetében fennáll a szökés, elrejtőzés és a tanúk befolyásolásának veszélye.  A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) tavaly április óta folytat nyomozást a PTE gazdálkodásával összefüggően bűnszövetségben elkövetett vesztegetés és más bűncselekmények miatt. A pécsi vesztegetési ügyről szóló összefoglalónkat itt olvashatod el.

   
A gyanúsítottak védőinek tájékoztatása szerint több mint húsz ember ellen indult eljárás. Az érintettek között van az egyetem volt gazdasági főigazgatója, informatikai igazgatója, a Dél-dunántúli Regionális Fejlesztési Zrt. vezérigazgatója és a PTE három, informatikai termékekkel, irodaszerekkel foglalkozó beszállító cégének több képviselője is.


Tavaly június óta tizenegyen kerültek előzetes letartóztatásba, de ma már csak hárman vannak ezen intézkedés hatálya alatt: az egykori gazdasági főigazgató és tanácsadója mellett a fejlesztési társaság vezérigazgatója.


MTI
Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából Campus life Gál Luca

Itt a téli időszámítás: most már sötétben mennek haza a diákok az iskolából

Ahogy minden ősszel, idén is eljött az idő, amikor visszalépünk egy órát az időben, és megkezdődik a téli időszámítás. Ez az apró változás nemcsak a faliórákat, hanem a mindennapi életünket, alvási szokásainkat és hangulatunkat is befolyásolhatja. De miért is vezették be eredetileg az óraátállítást, és vajon van-e még értelme a 21. században?