Kínai ösztöndíj magyar egyetemistáknak Felsőoktatás
Eduline

Kínai ösztöndíj magyar egyetemistáknak

Öt esztendőn keresztül, évente tizenöt magyar egyetemistának biztosít ösztöndíjat a Huawei kínai telekommunikációs cég magyar leányvállalata, az erről szóló megállapodást szerdán írták alá az érintett felsőoktatási intézményekkel a Magyar Tudományos Akadémián.

Bár még mindig a nyugat-európai ösztöndíjak a legnépszerűbbek, egyre több egyetemista és főiskolás választ magának ázsiai vagy észak-amerikai úticélt. Rengeteg lehetőség közül választhatsz, ha a következő tanévet már valamelyik távol-keleti, latin-amerikai vagy éppen dél-európai egyetemen szeretnéd kezdeni -  2011 legjobb ösztöndíjlehetőségeit itt találod.

A Holnap Innovatív Vezetői elnevezésű ösztöndíjban 2011 és 2015 között a Műegyetemről évente tízen, a Budapesti Corvinus Egyetemről pedig öten részesülhetnek.  A Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár és Gao Jian, Kína magyarországi nagykövete jelenlétében aláírt megállapodás célja, hogy a két felsőoktatási intézményben tanuló, illetve az ösztöndíjprogramba beválasztott hallgatók közelről tanulmányozhassák a legújabb telekommunikációs fejlesztéseket, technológiai trendeket.
   
Az eseményen kiosztott háttéranyag szerint olyan hallgatókat várnak a logisztikai, marketing, infokommunikációs és technikai szakirányokról, akik kiválóan tanulnak, választott szakterületükkel tanórán kívül is rendszeresen foglalkoznak, és kutatási eredményeikről publikálnak. A támogatást elnyerő diákok egy évre kétezer dollár hozzájárulást kapnak szakmai továbbképzésükhöz, s ellátogathatnak a cég kutatóközpontjába is.
   
Hoffmann Rózsa köszöntőjében kiemelte: Magyarország és Kína kapcsolatai komoly fejlődésen mentek át az elmúlt években. Az oktatási államtitkár példaként említette a 2004-ben Budapesten létrehozott kétnyelvű, magyar-kínai iskolát, illetve az ELTE-n 2006-ban alapított Konfucius Intézetet. Gao Jian arról beszélt, hogy Kína tovább folytatja a nyitás politikáját, amelynek keretében a vállalatok még inkább erősíteni kívánják nemzetközi kapcsolataikat. A nagykövet azt kívánta, minél több kínai vállalat kövesse azt az utat, amire a Huawei lépett az ösztöndíj megalapításával.
   
Péceli Gábor, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora elmondta: a két egyetem tradicionálisan elkötelezett, hogy magas színvonalú oktatást biztosítsanak hallgatóiknak. Hangsúlyozta: a Műegyetem stratégiájában kiemelt szerepe van a nemzetközi, azon belül az ázsiai kapcsolatok erősítésének. Mészáros Tamás, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora arról beszélt, hogy az egyetem elindult egy úton, s ezen ez az ösztöndíjprogram jelentős lépést jelent. Megjegyezte: a BCE kínai központjában mintegy száz hallgató tanul, tizennégyen ösztöndíjjal vannak kínai felsőoktatási intézményekben.

 MTI