Idén az ELTE-n tanácskoznak az európai egyetemek Felsőoktatás
Eduline

Idén az ELTE-n tanácskoznak az európai egyetemek

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) ad otthont a legnagyobb európai egyetemi hálózat, az Európai Egyetemek Szövetsége (European University Association, EUA) egyik éves szemináriumának csütörtökön és pénteken, a rendezvényre egyetemi vezetőket, doktori iskolák vezetőit, oktatóit várják.


Az ELTE-n tartják az EUA szemináriumait

Az ELTE tájékoztatása szerint az EUA a magyar felsőoktatási intézményt kérte fel arra, hogy január 20-21-én adjon otthont doktori munkacsoportja éves szemináriumának, amely a nemzetközi és szektorközi mobilitással foglalkozik.

A szervezők elsősorban egyetemi vezetőket, az egyetemi stratégiák kidolgozásáért felelős munkatársakat, doktori iskolák vezetőit, a felsőoktatás irányításának döntéshozóit és a doktori iskolák oktatóit várják a rendezvényre.

A plenáris ülések és az egyes munkacsoportok témája a mobilitásnak a kutatói pálya kezdetén és korai szakaszában betöltött szerepe lesz. A mobilitást szélesebb értelemben vizsgálják: nemcsak a külföldi tanulmányutakat és a külföldi kutatásokat értik alatta, hanem a más egyetemeken, illetve a gazdaság egyéb szektoraiban (ipar, szolgáltatások) eltöltött tanulóidőt is - olvasható a közleményben.

A 2001. március 31-én a spanyolországi Salamancában létrehozott EUA az európai felsőoktatási szféra meghatározó szereplője. A hálózat 46 ország 800 felsőoktatási intézményének biztosít lehetőséget a közös kutatáshoz és az együttműködéshez. Tagjai az oktatásban és kutatásban részt vevő európai egyetemek, nemzeti rektori szövetségek, valamint egyéb, a felsőoktatásban és kutatásban aktív szervezetek. A szövetség fontos szerepet tölt be a Bologna-folyamatban, az Európai Unió tanácsadó testülete a kutatásban, szorosan együttműködik a Gazdasági és Együttműködési és Fejlesztési Szervezettel, az Európa Tanáccsal és az UNESCO-val. Intézményértékelési programot, workshopokat, szemináriumokat, munkacsoportokat szervez és működtet.

MTI