A kollégiumi ablakból lövöldözött egy debreceni főiskolás Felsőoktatás
Eduline

A kollégiumi ablakból lövöldözött egy debreceni főiskolás

Air-soft puskával célzott az utcai jelzőtáblákra egy főiskolai hallgató az egyik debreceni kollégium ablakából. Balszerencséjére az esetet az egyik helyi televízió operatőre felvette, a felvételt pedig átadta a rendőrségnek. A hallgató ellen fegyelmi eljárás indítottak, az már most biztos, hogy a kollégiumból kirúgják.

Az utcai táblákra célzott a főiskolás fiú

A felvételen jól látszik, ahogy a kollégium legfelső emeletének egyik ablakából egy puska lóg ki – erről később kiderült, hogy egy air-soft puska, amely 6 mm-es golyókat lő ki, és bár lőfegyvernek minősül, komolyabb sérülést nem lehet vele okozni – írja a Cívishír.hu.

„A műszaki kar az eset óta azonosította a legfelső szinten található kollégiumi szoba lakóit, majd huszonnégy órán belül kivizsgálta az esetet. Bár ez a műanyag eszköz nem alkalmas az emberi élet veszélyeztetésére, a Debreceni Egyetem vezetése fegyelmi eljárást indított” – mondta a hírportálnak Szűcs Edit, a Debreceni Egyetem műszaki karának dékánja.

 A hallgató a rendőrségen elismerte, hogy nemcsak célzott az utcára, de az egyik jelzőtáblára egy lövést is leadott – emiatt akár két év börtönre is ítélhetik.

eduline

Van olyan egyetem, ahol két év alatt több mint 20 százalékkal esett vissza a nyelvvizsgával jelentkezők száma Nyelvtanulás Székács Linda

Van olyan egyetem, ahol két év alatt több mint 20 százalékkal esett vissza a nyelvvizsgával jelentkezők száma

Az elmúlt öt évben drámai mértékben visszaesett a nyelvvizsgázók száma Magyarországon, és ez egyre látványosabban megmutatkozik a felsőoktatásba jelentkezők körében is: míg korábban a nagy budapesti egyetemekre felvettek szinte mindegyike rendelkezett legalább egy B2-es nyelvvizsgával, mára akár húsz százalékkal is csökkent azok aránya, akik a felvételiig megszerezték azt – annak ellenére, hogy a vizsga első alkalommal ingyenes és többletpontot is ér.